Політика
Україна
Кулеба: Євроінтеграція - це зараз не мета
Глава МЗС Дмитро Кулеба заявляє, що євроінтеграція для України зараз є не метою, а інструментом зміцнення України.
Про це він заявив в інтерв'ю Інтерфакс-Україна, опублікованому в понеділок, 4 жовтня.
"Саме сприйняття євроінтеграції в Україні ми маємо змінити. Це не питання "Чи дадуть нам членство чи ні?" Євроінтеграція - це зараз інструмент зміцнення України, а не мета", - говорить міністр.
Кулеба хоче, щоб українці реалістично оцінювали євроінтеграцію як курс.
"Навіть якщо завтра в Брюсселі хтось вийде і скаже, що Україна ніколи не стане членом ЄС, це не означає, що ми повинні згорнути реформи, припинити впроваджувати європейські правила і рухатися до більш тісної інтеграції саме з європейським простором, так як ці правила і ця інтеграція зміцнюють Україну зсередини і роблять нас більш стійкими, сильними і близькими західному світові, який зайшов у жорстке протистояння з китайським світом. Європейська інтеграція - для України, для українців, для наших внутрішніх інтересів", - підкреслив Кулеба.
Міністр передрік Євросоюзу важкі часи. "Я не думаю, що всередині ЄС відбуватимуться якісь великі кризи і проблеми, там є запас міцності", - додав він.
Також глава МЗС розповів, що на саміті Україна - ЄС, який пройде 12 жовтня в Києві, буде прийнято кілька конкретних проривних рішень, які стосуватимуться практичної інтеграції України.
"Ця інтеграція принесе конкретні економічні вигоди для українського бізнесу і громадян", - сказав Кулеба.
Глава МЗС України підкреслив, що Україна буде боротися за надання європейської перспективи, але додав, що "треба реалістично оцінювати фінал боротьби".
"Ми, безумовно, тиснемо на ЄС, вимагаємо надати нам європейську перспективу. Але я думаю, що треба реалістично оцінювати фінал боротьби і готовність ЄС до включення саме цього положення на саміті 12 жовтня. Проте, ми будемо боротися за це", - запевнив він.
При цьому Кулеба впевнений, що Україна буде членом НАТО. "У мене немає ніяких сумнівів, що Україна буде членом НАТО. Це політичне рішення. Це питання часу і балансу, який створиться в певний момент в євроатлантичному просторі", - пояснив він.