НОВОСТИ ДНЯ: У Туреччині зсув ґрунту «відкрив» захоронення періоду Римської імперії  Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ  Науковці знайшли рештки найдавнішої гібридної тварини  З березня зміняться правила проїзду для столичних школярів  Багато снігу та люті морози до -21: якою буде погода в Україні до середини лютого  «Живий ланцюг», виставки: у Києві анонсували заходи до Дня Соборності  Наче бластери із «Зоряних війн»: українські полярники записали «спів» тюленіввсе новости дня
Бизнес
Технологии
09.10.2021 692

Зібрані на Місяці зразки порід є наймолодшим камінням на супутнику Землі – вчені

Вулканічні породи, зібрані в рамках китайської місії Chang'e-5 на Місяці, мають вік у близько 2 мільярди років, що робить їх наймолодшими породами, які коли-небудь були зібрані на супутнику планети Земля.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Xinhua.

Провідний автор дослідження, професор Олександр Немчин з австралійського Університету Кертін заявив, що дослідники визначали вік зразків місячних порід під час дистанційних сеансів з Пекінською лабораторією за допомогою великих мас–спектрометрів.

Він також додав, що проаналізувавши хімічний склад цих гірських порід, науковці встановили, що зразки були на 1 мільярд років молодше тих порід, які раніше були зібрані на Місяці.

Зазначається, що самі зразки гірських порід були зібрані під час китайської місячної місії Chang'e-5 у грудні 2020 року, що сталося вперше, коли будь-яка країна змогла зібрати зразки ґрунту з Місяця після 1976 року.

Як повідомляв Укрінформ, влада Об’єднаних Арабських Еміратів планує у 2028 році запустити місію на астероїд, який розташований між Марсом і Юпітером, з метою збору даних про походження Всесвіту.

Оценка материала:

5.00 / 1
Зібрані на Місяці зразки порід є наймолодшим камінням на супутнику Землі – вчені 5.00 5 1
Бизнес / Технологии
09.10.2021 692
Еще материалы раздела «Технологии»