НОВОСТИ ДНЯ: Украине прогнозируют дождь и мокрый снег, на западе - метели  Карантин в Україні: у Києві та 5 областях повністю стабілізувались COVID-показники  На Киев надвигается буря: снегопад не будет прекращаться весь день  Політ людини на Місяць: Україна планує долучитися до програми NASA  Телескоп NASA показав біполярну туманність у сузір’ї Косинець  Украине прогнозируют мокрый снег, дождь и гололедицу  В Україні зросли аліментивсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
15.10.2021 1155

У МОЗ пояснили нинішню високу COVID-смертність в Україні

Міністерство охорони здоров’я очікує пікових навантажень на систему охорони здоров’я у другій половині листопада.

Про це в ефірі Українського радіо сказав заступник міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає кореспондент Укрінформу.

“Пікові навантаження на систему охорони здоров’я у нас очікуються все-таки на другу половину листопада”, - сказав Кузін.

Коментуючи високі показники смертності внаслідок COVID-19 останніми днями, Кузін зауважив, що це пов’язано, зокрема, з тим, що зараз поширений штам "Дельта", який є більш агресивним і заразним.

"Перш за все, ми стикнулися з епідемією, яка викликана штамом "Дельта", і він більш агресивний, контагіозний, тобто передається швидше від людини до людини. Він дійсно вимагає частішої госпіталізації. І те, що ми бачимо, — доволі велика частка населення, яке лікується на амбулаторному етапі, пізно звертається за госпіталізацією”, - заявив заступник міністра.

За його словами, часто пацієнти запізно звертаються навіть до сімейного лікаря, що також призводить до ризику смерті.

Кузін наголосив, що протоколи лікування коронавірусної хвороби при зараженні різними штамами однакові. Але звернути увагу потрібно на те, що перебіг хвороби є агресивнішим і швидшим.

"Якщо раніше від часу інфікування до появи перших симптомів COVID-19 було близько 7 днів, зараз цей час скоротився - 3, 4, 5 днів максимум. Дуже швидко погіршується ситуація. Може бути таке, що впродовж однієї доби людина, яка мала адекватну сатурацію, тобто насичення крові киснем, - цей рівень падає до низького, і людина потребує термінової госпіталізації", - зазначив він, додавши, що може бути атиповий перебіг захворювання.

При цьому, за словами заступника міністра, більшість госпіталізованих становлять невакциновані.

"Ми дійсно не бачимо в лікарнях, у палатах інтенсивної терапії, людей, які отримали вакцину. Тому я хотів би закликати людей якнайшвидше вакцинуватися і дотримуватися тих вимог, які є...: носіння масок, фізична дистанція, користування антисептиком, миття рук та інші", - наголосив Кузін.

Оценка материала:

5.00 / 1
У МОЗ пояснили нинішню високу COVID-смертність в Україні 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
15.10.2021 1155
Еще материалы раздела «Общество»