НОВОСТИ ДНЯ: Укрепляем иммунитет: квашеная капуста с клюквой  Появился график выходных на Новый год и Рождество: сколько отдохнем и придется ли отрабатывать  Найдена самая близкая пару сверхмассивных черных дыр из обнаруженных  С метелями и морозами до -15: климатолог рассказала, когда в Украину придет настоящая зима  Сплошная белая полоса: кому из знаков в год Водяного тигра повезет  Нові податки з продажу квартир. Скільки доведеться заплатити після ухвалення закону 5600  Дождь, мокрый снег и гололедица – синоптики дали прогноз на начало неделивсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
23.10.2021 892

Імунолог розповіла, як ревакцинуватися після російського «Спутника»

Особам, щепленим російською вакциною "Спутник V", для ревакцинації від коронавірусу на підконтрольній уряду території України підійдуть препарати AstraZeneca, Pfizer та Moderna.

Як передає Укрінформ, про це в ефірі телеканалу "Дом" повідомила завідувачка кафедри дитячих інфекційних хвороб та дитячої імунології Національної медичної академії післядипломної освіти Алла Волоха.

Як зазначається у повідомленні, зараз "Спутником" змушені вакцинуватися жителі окупованого Криму і окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО). Тож, на думку лікаря, з огляду на це слід розробити офіційні рекомендації щодо сумісності цього препарату з іншими, щоб люди могли ревакцинуватися на підконтрольній Україні території.

"Я думаю, що це має бути все-таки дійсно якось регламентовано в рекомендаціях", — зазначила Волоха.

Але на підставі наявних даних вже зараз можна підібрати сумісні зі "Спутником" вакцини, вважає вона.

"Спутник" — це векторна вакцина, і вона схожа за дією на вакцину AstraZeneca. А раз після AstraZeneca дозволяють робити щеплення вакцинами Pfizer або Moderna (тобто вакцинами, зробленими на платформі мРНК), то такий дозвіл, в принципі, може бути й після вакцинації "Супутником", — розповіла імунолог.

Вона також повідомила, що при переході до бустерної вакцинації можна буде використовувати різні вакцини для підтримки імунного COVID-захисту організму.

Волоха пояснила, що бустерна (третя) доза дає можливість посилити противірусний імунітет, додатково простимулювати захист організму від коронавірусу.

"Виробляється додаткова кількість антитіл, підвищується рівень захисту. І також ще більше стимулюється клітинна ланка імунітету. Тобто це все-таки більш надійний захист, ніж дві дози. І ми ж знаємо, що з часом імунітет знижується. Навіть після другої дози вакцини через пів року у багатьох людей рівень антитіл вже може бути недостатній для гарного захисту. А отримавши третю дозу, ми все-таки отримуємо більш надійний захист", — сказала Волоха.

Процес введення бустерної дози новий для всього світу. Тому ще немає достатніх дослідних даних, як часто потрібно буде підтримувати організм такою вакцинацією. Є думка, що після перших двох доз не потрібно буде проводити ще раз повну ревакцинацію, досить буде з регулярністю вводити бустерну дозу.

"Скоріш за все, це буде одна бустерна доза. Згодом ми побачимо, наскільки це добре буде працювати та як часто її потрібно буде вводити. Можливо, через пів року, може бути — рідше. Може бути, незабаром сама інфекція буде все-таки менше поширюватися, якщо буде більше щепленого населення, і в такому разі не буде необхідності робити дуже часто бустерну вакцинацію", — розповіла імунолог.

У вчених вже є дані, що можна проводити вакцинацію різними препаратами. Тобто базову вакцинацію можна буде провести однієї вакциною, а бустерну — іншою.

"На сьогодні вже є дані про сумісність вакцин. Вже було показано, що вакцина Pfizer або Moderna після вакцинації препаратом AstraZeneca теж добре підсилюють імунітет. Бо механізм роботи цих вакцин схожий, і тому вони добре можуть працювати разом. Але не можна сказати, що таке змішання повинно бути масовим. Тому що якщо ми почнемо змішувати всі вакцини між собою, нам буде дуже складно робити чіткі висновки щодо ефективності, буде певний хаос", — прокоментувала Волоха.

Як повідомлялося, російська вакцина "Спутник" не визнана Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), тому імунізацію цим препаратом Україна теж не визнає.

В Україні використовуються 5 вакцин, всі вони схвалені ВООЗ, однак принцип їхньої дії на організм різний.

Оценка материала:

5.00 / 1
Імунолог розповіла, як ревакцинуватися після російського «Спутника» 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
23.10.2021 892
Еще материалы раздела «Общество»