НОВОСТИ ДНЯ: Жадность застройщиков сыграла с ними злую шутку: спрос на первичке к концу года обвалится  Літак із українським супутником «Січ-2-30» відправили до США  Синоптик предупредила об опасных явлениях в четверг: какой будет погода в Украине  Черный Тигр поможет только избранным: что надо знать про животное-талисман 2022 года  Кількість випадків COVID-19 у світі перевищила 268 мільйонів  Погода в Украине 9 декабря: осадки в виде снега и дождя  Новые квартиры в декабре заметно подорожаютвсе новости дня
26.10.2021 307

Швидко й дешево: НБУ презентував концепцію системи миттєвих платежів

Національний банк розробив проект концепції побудови системи миттєвих платежів в Україні. Документ винесений на обговорення.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу НБУ.

Головною метою створення цієї системи є надання можливості українським користувачам здійснювати швидкі й дешеві перекази та платежі з рахунку на рахунок за допомогою зручних, сучасних та інноваційних каналів доступу та методів ініціювання платіжних операцій", - йдеться в повідомленні.

Над розробленням проекту такої концепції регулятор працював починаючи з 2020 року. Ця модель враховує результати досліджень НБУ у співпраці з міжнародними партнерами та експертами.

Зокрема, передбачається, що система матиме такі особливості:

- працюватиме 24 години на день та 365 днів на рік;
- рух коштів відбуватиметься між рахунками користувачів;
- миттєва доступність коштів отримувачем для використання (кредитування рахунку отримувача);
- ініціювання операції за допомогою мобільних застосунків;
- використання QR-коду для зручного отримання реквізитів платежу;
- використання механізму запиту на проведення платежу (request to pay).

Як зазначили в НБУ, Система миттєвих платежів - це система електронних роздрібних платежів, що обробляються в режимі реального часу, цілодобово та у якій кошти миттєво доступні для використання отримувачем.

Миттєві платежі - сучасний інноваційний тренд, до якого залучені банки та фінтех-компанії по всьому світу. Близько 80 країн світу вже розробили власні системи миттєвих платежів, зокрема деякі країни мають по дві такі системи. Ще 10 країн анонсували запровадження подібних систем.Оценка материала:

5.00 / 1
Швидко й дешево: НБУ презентував концепцію системи миттєвих платежів 5.00 5 1
Бизнес / Финансы и банки
26.10.2021 307
Еще материалы раздела «Финансы и банки»