НОВИНИ ДНЯ: Небезпечна риторика? Чи є загроза від різких заяв Трампа про Зеленського та війну в Україні  Синоптики дали прогноз на п'ятницю і попередили про небезпеку  В Україні 25 вересня без опадів, вдень до +28°  На заході дощі з грозами: прогноз погоди на 25 вересня в Україні  В Україні з середи посилиться вітер, це може погіршити ситуацію з пожежами - синоптики  На заході туман, а в Криму - невеликий дощ: прогноз погоди на 24 вересня  Україні у вівторок прогнозують від 4° до 27° теплавсі новини дня
Бізнес
Технології
14.12.2021 705

В Україні запускають проєкт щодо розвитку штучного інтелекту

Експерти Української фундації безпекових студій, Національного інституту стратегічних досліджень та Експертного комітету з питань розвитку штучного інтелекту започаткували проєкт, результатом якого стане дослідження та розробка рекомендацій щодо розвитку штучного інтелекту (ШІ) та розбудови інфраструктури публічного управління у сфері штучного інтелекту.

630_360_1529500799-5525_14.12.21

Про це голова Української фундації безпекових студій Юлія Каздобіна оголосила на пресконференції в Укрінформі.

“Результати нашої роботи, а ми плануємо, що це буде влітку наступного року, будуть відкриті для широкої публіки на базі Національного інституту стратегічних досліджень... Ми вже визначилися, хто і яку країну досліджує, а потім, коли кожен з нас напише свою частину, будемо обговорювати”, - сказала Каздобіна.

За її словами, у межах проєкту планується підготовка дослідження європейського досвіду регулювання та розбудови інфраструктури публічного управління в сфері ШІ, проведення трьох відкритих вебінарів для широкої аудиторії, розробка рекомендацій для уряду, а також проведення консультацій зі стейкхолдерами з метою їх удосконалення. Кінцевий результат роботи буде представлено широкій аудиторії в межах круглого стола на базі НІСД. Рекомендації буде надано Міністерству цифрової трансформації.

Як зазначив представник Експертного комітету з питань розвитку штучного інтелекту Сергій Ярмоленко, за даними OxfordGovernment AI ReadinessIndeх, Україна є однією з перших серед розробників у сфері штучного інтелекту у Східній Європі. Це зобов'язує шукати шляхи підтримки перспективних проєктів та напрямків розвитку цієї технології, а також створення сприятливих умов регулювання сфери.

“Варто сказати, що штучний інтелект — це не тільки технологія, яка надає великі можливості та переваги, а й технологія, яка становить суттєві ризики, тому дослідження, яке ми розпочинаємо, є надзвичайно важливим, оскільки багато країн по-різному бачать те, як їм, виходячи зі своїх економічних та політичних устроїв, реалізовувати системи реагування на ШІ”, - сказав він.

За словами експерта Національного інституту стратегічних досліджень Сергія Гнатюка, посилення уваги українських експертів до теми штучного інтелекту є невідворотним. “Це технологія, яку потрібно досліджувати, плекати, імплементувати у себе вдома, адже українці дуже розумні”, - підкреслив він.

Експерти наголосили, що український бізнес має значний потенціал, але без сприяння з боку держави його зусилля не можуть бути масштабними та системними, що вже найближчим часом може стати обмеженням для його розвитку. Відсутність інфраструктури сфери ШІ в системі публічного управління унеможливлює послідовну підтримку досліджень, інновацій та розробок у галузі штучного інтелекту, програм з навчання ШІ та підготовки робочої сили, планування та координацію міжвідомчої діяльності щодо сфери ШІ, інформування населення та стейкхолдерів, залучення інвестицій, системну міжнародну співпрацю, які є необхідними для розвитку галузі.

З огляду на невідкладність розвитку сфери ШІ для стратегічно важливих для України напрямів, необхідно забезпечити найвищий рівень прийняття рішень та політичної відповідальності у питаннях, що стосуються розвитку ШІ, а також створити інфраструктуру щодо питань ШІ у системі публічного управління, переконані учасники пресконференції.

Оценка материала:

5.00 / 1
В Україні запускають проєкт щодо розвитку штучного інтелекту 5.00 5 1
Бізнес / Технології
14.12.2021 705
Еще материалы раздела «Технології»