НОВИНИ ДНЯ: На вихідних Україні прогнозують від -4 до +13, у суботу - дощі з мокрим снігом  З натяком на Storm Shadow. У ЗСУ підтвердили удар по командному пункту в Курській області  Путін визнав удари ATACMS та Storm Shadow по Росії  Велика Британія готова воювати з РФ у Східній Європі: генерал назвав умову  "Погода дуже на любителя": синоптикиня дала прогноз на вихідні  Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброювсі новини дня
Життя та Стиль
Афіша
22.12.2021 603

Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» розповів, чому небезпечні парові інгаляції та чим їх замінити

Ви пам'ятаєте, як у дитинстві вас накривали ковдрою над каструлею з гарячою картоплею та просили подихати гарячим паром? Батьки були впевнені, що це найкращий спосіб позбутися простудних захворювань. Навіть не думайте повторювати за своїми батьками. Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» пояснив, до чого це може призвести.

Ми живемо у 21 столітті, але досі користуємося бабусиними методами, коли хворіє наша дитина. До того ж мало хто з дорослих у дитинстві не випробував на собі «інгаляції картоплею».

«Немає жодної хвороби, на яку можна вплинути паровими інгаляціями, – попередив доктор Комаровський в інтерв'ю для каналу «Україна». – Забудьте про них».

Лікар-педіатр вищої категорії пояснив, що українцям знайомі два види парових інгаляцій.

Перший – коли використовується спеціальний паровий інгалятор, який зовні схожий на чайник: його встромляють у розетку, з шийки йде пар, ви ним дихаєте.

Другий – це зовсім моторошний метод, коли і діти, і дорослі дихають над картоплею, накрившись ковдрою чи пледом.

«Ті батьки, які намагаються таким чином лікувати свою дитину, вчиняють справжній злочин, – попередив кандидат медичних наук у програмі «Ранок з Україною». – Тому що дитина вдихає гарячий пар, але при цьому ви не можете регулювати його температуру. До того ж дитина може опуститися нижче, ніж треба, до джерела пару та отримати опіки дихальних шляхів».

Що ж тоді робити? Євген Комаровський запропонував представити той слиз, який засох у дитини в горлі та в носі, у вигляді грудки сухого пластиліну. Вона утворилася через сухе та тепле повітря в приміщенні, де спала дитина.

Якщо на цю суху грудку впливати паром, то вона розмокне, її можна буде висморкати або відкашляти. Це ефект парової інгаляції.

«Якщо ж дитину з пересохлою носоглоткою просто посадити у ванну з теплою водою, і малеча просидить у ній 15-20 хвилин і дихатиме теплим повітрям практично зі 100% вологістю, ефект буде такий самий, але ризиків опіку дихальних шляхів не буде взагалі», – пояснив лікар Комаровський.

За словами лікаря-педіатра вищої категорії, не треба проводити парові інгаляції у домашніх умовах. Просто робіть все для того, щоб слиз не пересихав. Якщо в кімнаті сухо та тепло – купіть зволожувач та регулярно провітрюйте кімнату.

Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.

Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».

Оценка материала:

5.00 / 1
Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» розповів, чому небезпечні парові інгаляції та чим їх замінити 5.00 5 1
Життя та Стиль / Афіша
22.12.2021 603
Еще материалы раздела «Афіша»