НОВОСТИ ДНЯ: У Туреччині зсув ґрунту «відкрив» захоронення періоду Римської імперії  Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ  Науковці знайшли рештки найдавнішої гібридної тварини  З березня зміняться правила проїзду для столичних школярів  Багато снігу та люті морози до -21: якою буде погода в Україні до середини лютого  «Живий ланцюг», виставки: у Києві анонсували заходи до Дня Соборності  Наче бластери із «Зоряних війн»: українські полярники записали «спів» тюленіввсе новости дня
Бизнес
Технологии
09.01.2022 2039

James Webb розгортає головне дзеркало

Новий телескоп «Джеймс Вебб» успішно розгорнув та зафіксував перше з двох крил або бокових панелей головного дзеркала.

630_360_1640471247-589_09.01.22

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт NASA.

Зазначається, що процес розгортання розпочався 7 січня.

Діаметр основного дзеркала «Джеймса Вебба» складає 6,5 метра із загальною площею 25 кв. метрів. Для можливості запуску телескопа таких розмірів спеціалісти проєкту виготовили дзеркало, що складається з різних частин.

Розкриття основного дзеркала є одним з найвідповідальніших етапів місії, всі сегменти дзеркала повинні працювати як єдина світлозбиральна поверхня.

Очікується, що розгортання другого крила відбудеться 8 січня, що завершить розгортання основних систем телескопа.

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці грудня найпотужніший телескоп у світі «Джеймс Вебб» вартістю 10 мільярдів доларів був запущений до космосу.

На момент запуску він є найбільшим, найдорожчим та найчутливішим оптичним та інфрачервоним космічним телескопом в історії людства, та одним з найважливіших проєктів в астрономії в третьому десятилітті 21 ст.

Телескоп дозволить здійснювати широкий спектр досліджень в астрономії і космології, спостерігати деякі найбільш віддалені об'єкти і події у Всесвіті, наприклад утворення перших галактик.

Головне дзеркало телескопа — 6,5-метровий вкритий золотом берилієвий рефлектор — матиме збиральну площу в 25,4 кв.м. завдяки 18 гексагональним дзеркалам діаметром 0,9 кв.м. кожне.

Оценка материала:

5.00 / 2
James Webb розгортає головне дзеркало 5.00 5 2
Бизнес / Технологии
09.01.2022 2039
Еще материалы раздела «Технологии»