<
НОВИНИ ДНЯ: Російські кораблі створюють загрозу в Балтійському морі — очільник МЗС Швеції  Рецепт ніжного "Наполеону" з вишнею  Церковний календар на травень 2024 року: дата Великодня та інших важливих релігійних свят  Дощі чи сонце? Синоптики розповіли, якої погоди чекати в Україні на Великдень  США хочуть дати фінансову допомогу Україні в кредит, але його можуть списати  Приготування домашньої ковбаси зі свинини до Великодня: смакота на святковий стіл  Перед вихідними дощів в Україні поменшає, але тепліше не станевсі новини дня
Бізнес
Технології
23.01.2022 2661

Недра Земли могут остывать быстрее, чем мы думали

Чрезвычайно горячие недра Земли медленно остывают, но насколько быстро, остается неизвестным.

32197ff060edb2894d6ba957f7fe56f2-quality_75Xr_23.01.22

Изучая, насколько хорошо распространенный минерал глубоко под землей проводит тепло, исследователи из Университета Карнеги и ETH Zurich обнаружили, что внутренняя часть планеты может охлаждаться намного быстрее, чем мы думали.

Земля, по сути, представляет собой гигантский пирог, который остывает уже 4,5 миллиарда лет. Сначала он был раскаленным от поверхности к центру, покрытый океанами магмы, но когда он остыл снаружи внутрь, образовалась твердая каменная корка. Ядро по-прежнему излучает огромное количество тепла в мантию, что приводит к жизненно важным процессам, таким как тектоника плит и вулканизм, но оно тоже со временем остынет.

Сколько именно времени это займет, остается загадкой, но ученые в новом исследовании искали некоторые ответы, исследуя ключевой минерал под названием бриджманит. Пограничный слой между внешним ядром и нижней мантией состоит в основном из бриджманита, поэтому изучение того, насколько хорошо этот минерал проводит тепло, может иметь серьезные последствия для планеты. Проблема в том, что собрать эти измерения сложно в лаборатории.

Поэтому исследователи поместили образцы бриджманита в ячейку с алмазной наковальней, которая была нагрета с помощью лазерной системы, чтобы имитировать сильное давление и температуру глубоко внутри Земли. Затем они измерили теплопроводность бриджманита через систему оптического поглощения.

Команда обнаружила, что бриджманит примерно в 1,5 раза лучше проводит тепло, чем считалось долгое время. Это, в свою очередь, будет означать, что тепло легче переходит из ядра в мантию, ускоряя скорость охлаждения внутренней части Земли.

И со временем это может стать еще быстрее. Когда бриджманит остывает, он превращается в другой минерал, называемый постперовскитом, который является еще более эффективным проводником тепла. Когда этот новый минерал начнет доминировать на границе, внутренняя часть Земли может остыть еще быстрее.

"Наши результаты могут дать нам новый взгляд на эволюцию динамики Земли", — сказал Мотохико Мураками, автор исследования. "Они предполагают, что Земля, как и другие твердые планеты Меркурий и Марс, остывает и становится неактивной гораздо быстрее, чем ожидалось".

Хотя исследователи не могут быть уверены, сколько времени может занять этот процесс, важно отметить, что это ускорение происходит в геологических временных масштабах. Недра Земли могут остывать быстрее, чем считалось ранее, но это все равно произойдет в течение миллиардов лет.

Оценка материала:

5.00 / 1
Недра Земли могут остывать быстрее, чем мы думали 5.00 5 1
Бізнес / Технології
23.01.2022 2661
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.