НОВИНИ ДНЯ: Макаронний салат: класичний рецепт  У перший день зими пройде мокрий сніг і дощ  У НАТО про ситуацію на фронті: "Українці мають реально чіткий план"  Вступ до ЄС та НАТО підтримують абсолютна більшість українців  Прогноз погоди на 1 грудня: яким буде перший день зими  В Раді розповіли про законодавчі ініціативи для народовладдя  Росія готується до війни на виснаження: військовий експерт вказав на ознакивсі новини дня
Бізнес
Технології
11.02.2022 969

Астрономи виявили нову планету біля найближчої до Сонця зірки

Група астрономів завдяки Дуже Великому Телескопу Європейської Південної Обсерваторії у Чилі знайшли планету, яка знаходиться в системі найближчої до Сонця зірки - Проксима Центавра.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє SciTechDaily.

«Це відкриття показує, що наш найближчий зоряний сусід, здається, наповнений цікавими новими світами, готовими до подальших досліджень», - заявив дослідник із Інституту астрофізики та космічних досліджень Португалії Жоао Фаріа.

Планета, що отримала назву Проксима Центавра d, обертається навколо Проксима Центавра на відстані близько 4 мільйонів кілометрів, що є 1/10 відстані між Сонцем і Меркурієм. Планета робить оберт навколо своєї зірки за 5 діб.

Маючи лише чверть маси Землі, планета також є однією з найлегших відомих на даний момент екзопланет.

Зазначається, що біля зірки Проксима Центавра вже були виявлені дві інші планети: Проксима Центавра b, планета з масою, порівнянною з масою Землі, яка обертається навколо зірки за 11 днів, а також планета Проксима Центавра c, яка обертається навколо зірки за п’ять років.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна група астрономів виявила сліди водяної пари в атмосфері екзопланети TOI-674b.

Оценка материала:

5.00 / 2
Астрономи виявили нову планету біля найближчої до Сонця зірки 5.00 5 2
Бізнес / Технології
11.02.2022 969
Еще материалы раздела «Технології»