<
НОВИНИ ДНЯ: Буданов розкрив план зі знищення путінської армії в Україні  Допомога Україні від США: згідно з законопроєктом американська влада має розробити довгострокову стратегію підтримки  Перед вихідними дощів в Україні поменшає, але тепліше не стане  Чи зберігає Україна суверенітет та чи здатна ухвалювати власні рішення: думка громадян  Синоптики попереджають про сильні заморозки: де і коли суттєво знизиться температура  Україну накрило сильне похолодання: де 19 квітня будуть дощі, сніг та заморозки  Чехія планує передати Україні півтора мільйона снарядів до кінця року, - прем'єрвсі новини дня
Бізнес
Технології
11.02.2022 1051

Астрономи виявили нову планету біля найближчої до Сонця зірки

Група астрономів завдяки Дуже Великому Телескопу Європейської Південної Обсерваторії у Чилі знайшли планету, яка знаходиться в системі найближчої до Сонця зірки - Проксима Центавра.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє SciTechDaily.

«Це відкриття показує, що наш найближчий зоряний сусід, здається, наповнений цікавими новими світами, готовими до подальших досліджень», - заявив дослідник із Інституту астрофізики та космічних досліджень Португалії Жоао Фаріа.

Планета, що отримала назву Проксима Центавра d, обертається навколо Проксима Центавра на відстані близько 4 мільйонів кілометрів, що є 1/10 відстані між Сонцем і Меркурієм. Планета робить оберт навколо своєї зірки за 5 діб.

Маючи лише чверть маси Землі, планета також є однією з найлегших відомих на даний момент екзопланет.

Зазначається, що біля зірки Проксима Центавра вже були виявлені дві інші планети: Проксима Центавра b, планета з масою, порівнянною з масою Землі, яка обертається навколо зірки за 11 днів, а також планета Проксима Центавра c, яка обертається навколо зірки за п’ять років.

Як повідомляв Укрінформ, міжнародна група астрономів виявила сліди водяної пари в атмосфері екзопланети TOI-674b.

Оценка материала:

5.00 / 2
Астрономи виявили нову планету біля найближчої до Сонця зірки 5.00 5 2
Бізнес / Технології
11.02.2022 1051
Еще материалы раздела «Технології»