<
НОВИНИ ДНЯ: МВФ оцінив кількість населення України та дав прогноз на найближчі роки  Актив для інвестицій та платіжний інструмент. Що таке криптовалюта  Україну накрило сильне похолодання: де 19 квітня будуть дощі, сніг та заморозки  Чехія планує передати Україні півтора мільйона снарядів до кінця року, - прем'єр  ПАРЄ ухвалила сенсаційні рішення про Путіна, РПЦ та російські НПЗ  Україна отримає перші снаряди від чеської ініціативи пізніше, ніж очікувалося: нові терміни  Сніг не лише в Карпатах. Синоптик дала прогноз на 19 квітня в Українівсі новини дня
Бізнес
Технології
25.10.2022 2017

Вчені з'ясували, куди зникла атмосфера на близькій до Землі планеті

Вчені представили нове дослідження, в якому стверджують, що більшість придатних для життя світів перебувають біля червоних карликів.

Вчені вважають, що зоряна активність червоних карликів, а саме потужні спалахи та викиди потоків випромінювання та плазми, призводять до того, що планети, які перебувають поряд з ними, є пустельними світами. Пише ТСН. 

Про це 24 жовтня, пише ScienceAlert. 

Наприклад, планета GJ 1252b, яка перебуває на відстані 65 світлових років і робить повний оберт навколо своєї зірки за 12 годин, якраз і є такою.

Як і на Меркурії, тут дуже жарко, але найголовніше - тут зникла вся атмосфера.

За словами Мішель Гілл із Каліфорнійського університету в Ріверсайді, надто сильне випромінювання просто випалило всю атмосферу планети. Як з'ясували вчені, температура на поверхні цієї екзопланети становить приблизно 1227 градусів Цельсія, і цього достатньо, щоб розплавити золото, срібло та мідь.

Земля під дією сонячного випромінювання також втрачає частину своєї атмосфери, але вона поповнюється завдяки вулканічній активності та іншим процесам. Це означає, що інші планети, які перебувають далі від червоних карликів, потенційно можуть зберегти свою атмосферу і потенційно будуть населені.

"Ми вважаємо, що кількість придатних для життя планет, які обертаються навколо червоних карликів, у населеній зоні може бути дуже малою через їхнє близьке розташування до зірки. Але за нашими оцінками, приблизно 5 частина цих планет все ж може бути придатною для життя. Просто вони повинні бути трохи далі від червоного карлика", — сказала Гілл.

Раніше вчені повідомили, що в нашій галактиці схожих на Землю планет, придатних для життя, може бути лише 1%. Водночас потенційно населених планет, які майже повністю вкриті сушею, може бути 80%, а майже повністю вкритих водою, так званих океанічних світів, — 19%.

Оценка материала:

5.00 / 3
Вчені з'ясували, куди зникла атмосфера на близькій до Землі планеті 5.00 5 3
Бізнес / Технології
25.10.2022 2017
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.