Політика
Європа
Українці можуть безкоштовно їздити транспортом у Польщі: кого стосуються пільги
Безкоштовний проїзд залізницею для українських біженців скасували з 1 липня. Водночас низка міст ще дозволила українцям користуватися без оплати міським транспортом.
Правом безкоштовного проїзду в Польщі користуються учні шкіл, повідомляє TRAVEL РБК-Україна є з посиланням на yavp.pl та uapl.info.
У Варшаві учні українських шкіл можуть їздити за півціни
Управління міського транспорту Варшави в середині листопада отримало офіційного листа з проханням дозволити пільговий проїзд для дітей з України, які навчаються у столиці в школах в українській системі освіти.
Такі учні не могли користуватися транспортом за 50% або безкоштовно, якщо не мали польської легітимації.
Тепер пільговий проїзд у громадському транспорті доступний майже 2 тисячам українських дітей у Варшаві.
Правила для проїзду українських учнів такі:
- українці від 6 до 14 років, які є учнями українських та польських шкіл можуть користуватися столичним громадським транспортом безкоштовно;
- діти старше 14 років мають 50% знижки на квитки.
Для того, щоб їздити громадським транспортом у Варшаві, треба отримати учнівський квиток в закладі освіти. Із учнівським квитком слід відвідати один з пунктів обслуговування пасажирів.
У яких містах українські учні також отримали право безплатного проїзду
§ Краків
Учні початкових класів мають право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті за пред'явлення учнівського квитка. Така пільга діє з 1 вересня до 30 червня.
Так само безкоштовно можуть їздити у Кракові й студенти всіх національностей, які навчаються у місцевих вузах.
Також право безкоштовного проїзду у Кракові мають діти з багатодітних сімей, котрі беруть участь в програмі "Краківської родинної картки 3+", яку можуть отримати й українські біженці.
§ Гданськ
У громадському транспорті Гданська не платити за проїзд можуть:
- діти до 4 років;
- учні початкової та середньої школи;
- діти з інвалідністю, до 16 років;
- діти віком 4 – 7 років, які мають картку мешканця Гданська.
Оформити карту можна особисто після запису на сайті gdansk.pl/rezerwacja або за телефоном +48 58 300 06 59, або на сайті jestemzgdanska.pl.
§ Вроцлав
Із 1 вересня 2022 року запровадили безкоштовний проїзд у трамваях та автобусах для учнів з України, які навчаються як у польських школах, так і в українських дистанційно. Таке право отримали й українські діти, які проживали в місті й до війни. Умови безплатного проїзду:
- вік до 21 року;
- учнівський квиток польської школи;
- декларація, що підтверджує навчання в українському закладі освіти.
Тобто українським мігрантам потрібно отримати підтвердження від українського закладу освіти про те, що дитина насправді навчається віддалено.
§ Люблін
Право безоплатного проїзду у громадському транспорті Любліна мають такі категорії:
- діти до 7 років – на підставі документа де зазначено вік дитини;
- учні початкової й неповної середньої школи – на основі дійсного учнівського квитка;
- учні, які проживають у гміні Люблін, котрі мають дійсне шкільне посвідчення;
- діти до 16 років з інвалідністю.
§ Щецин
У Щецині для безкоштовного проїзду учням початкової та середньої школи потрібна іменна "Щецинська агломераційна картка" (SKA).
У пам’ять картки внесені адреса прописки власника картки, номер PESEL, дата народження, право на отримання знижки та термін дії знижки. Термін дії карти – 10 років з дати активації.
Для оформлення "Щецинської агломераційної картки" потрібна фотографія дитини, дійсний шкільний квиток та довідка про місце проживання. З цими документами слід звернутися в центр обслуговування клієнтів ZDiTM.
§ Жешув
У Жешуві українські учні та студенти до 21 року можуть користуватись безкоштовним проїздом у громадському транспорті. Для цього потрібно оформити міську картку “Rzeszów City Card”.
Цей документ українці можуть оформити в Управлінні міського транспорту (Zarządu Transportu Miejskiego) міста або в пунктах обслуговування мешканців міста, які знаходяться в торгових центрах. Для оформлення потрібні:
- фотографія учня;
- учнівський квиток;
- свідоцтво про реєстрацію;
- документ, що підтверджує перетин кордону після 24 лютого 2022 року.
§ Тихи
У місті Тихи без додаткових документів право на безоплатний проїзд мають діти віком до 7 років.
Старшим 7 років дітям потрібно оформити картку ŚKUP – Сілезьку картку публічних послуг. Картка SKUP надає право учням користуватись громадським транспортом безплатно.
Заявку на картку можна оформити на порталі portal.kartaskup.pl або завітати в пункт обслуговування клієнтів.
Оценка материала:
Українці можуть безкоштовно їздити транспортом у Польщі: кого стосуються пільги27.11.2022