НОВОСТИ ДНЯ: Виїзд чоловіків за кордон під час війни: три категорії, кому це можуть дозволити  Бояться втратити житло: що відбувається на ринку новобудов Києва  Гарячі бутерброди з фаршем у духовці: простий рецепт  Весняні канікули 2023 року: коли українські школярі зможуть відпочити  Яскравий Великдень. Чи дозволить погода пригоститися паскою на свіжому повітрі  Мобілізація в Україні: кого можуть поновити на військовому обліку та призвати до війська  Чому у бабусі однаково смачніше: секрети та хитрощі приготування пасоквсе новости дня
Політика
Україна
26.01.2023 6286

Мобілізація в Україні: у ЗСУ пояснили, хто і де має право вручати повістки

Законних способів вручення повістки військовозобов'язаним є чимало.

73deb7af49c020fd048513732c3486e9_26.01.23

Під час мобілізації в Україні, яка триває від 24 лютого 2022 року, повістку військовозобов'язаному можуть вручити в будь-якому місці, яке не заборонене законодавством. Пише ТСН.  Повістку необов’язково має вручати представник військкомату (територіального центру комплектування та соціальної підтримки).

Про це повідомив начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач агентству АрміяInform.

"Повістка може бути вручена й іншими посадовими особами, передбаченими законодавством. Як керівником установи, організації та підприємства, де працює призовник, так і, приміром, керівником ЖЕКу, ОСББ та іншими посадовими особами, які уповноважені територіальним центром комплектування вручати таку повістку", - пояснив Горбач.

Якщо військовозобов'язаний відмовляється ставити підпис про отримання повістки

У разі якщо потенційний призовник відмовляється ставити підпис про отримання повістки, то вимоги до нього можуть бути доведені у присутності свідків. Якщо призовник відмовляється виконувати правила військового обліку, то до нього може застосуватися відповідальність згідно із законодавством.

"Якщо це повістка, наприклад, для звірки військово-облікових даних, то застосовується адміністративна відповідальність. Якщо призовник пройшов звірку військово-облікових даних, медичну комісії для призову і уникнув від відправки у військову частину, то у такому разі настає кримінальна відповідальність", - зазначив Горбач.

Нагадаємо, раніше ТСН.ua розповідав, яке покарання загрожує чоловікам у разі порушення військового обліку. Неявку до військкомату після належного отримання повістки кваліфікують як ухилення від мобілізації.

Оценка материала:

5.00 / 3
Мобілізація в Україні: у ЗСУ пояснили, хто і де має право вручати повістки 5.00 5 3
Політика / Україна
26.01.2023 6286
Еще материалы раздела «Україна»