НОВОСТИ ДНЯ: Краще порізати на метал. Експерт оцінив наслідки ударів по російських кораблях та човну у Криму  Рецепт пишного омлету з сиром без молока  "Це не політика, а докази": прокурор МКС прокоментував ордер на арешт Путіна  Ракета "Нептун" не встигла пройти випробування. Її тестували на реальних цілях, - Неїжпапа  Омлет "Пуляр": найвідоміший сніданок Франції  Е-декларації для чиновників відкриють: Рада ухвалила закон  Британська розвідка назвала причину послаблення оборони росіян під Бахмутомвсе новости дня
Бізнес
Технології
14.05.2023 1282

Учені вперше створили колективний геном людства

За допомогою нової генетичної бази можна буде прогнозувати спадкові хвороби.

695bcb152f29739e1e623d4403b836e7_14.05.23

Вчені склали перший у світі пангеном людей — базу даних усіх генів та генетичних варіацій людської популяції. Це допоможе відстежувати варіації ДНК, які спричинюють рідкісні генетичні захворювання, і створювати ефективні методи лікування. Дослідники включили повні геноми 47 представників різних етнічних та расових груп людей. Пише ТСН. 

Дослідження опублікували в науковому журналі Nature

Геноми людей на 99% ідентичні, а саме останній відсоток робить нас унікальними. Для дослідження унікальності кожної людини, наприклад, її хвороб, учені будуть використовувати цю нову генетичну базу. За її допомогою також можна буде прогнозувати спадкові хвороби й попереджати їх.

Генетики хочуть створити ще декілька таких геномних "портретів" та збільшити кількість досліджуваних представників груп людей до 350.

Раніше науковці зі Стенфордського університету знайшли понад тисячу генів, які вказують на відмінності мозку мишей жіночої та чоловічої статі. Одні гени активніші у самців, інші – у самок.

Оценка материала:

5.00 / 2
Учені вперше створили колективний геном людства 5.00 5 2
Бізнес / Технології
14.05.2023 1282
Еще материалы раздела «Технології»