<
НОВИНИ ДНЯ: Що таке "хиткі штати" і як вони вирішать долю президентських виборів у США  16 липня ще утримається сильна спека, подекуди до 41°  Без опадів та до + 34°С: прогноз погоди по Київщині на 11 липня  Спека посилиться - подекуди до 40°  Втрачено єдину в країні онкогематологічну лабораторію: що відомо про руйнування в "Охматдиті"  В деяких областях України 10 липня пройдуть дощі  Цього тижня нас чекають температурні рекорди.всі новини дня
Бізнес
Технології
21.05.2023 3653

Сенсаційне відкриття: Марс покритий дуже товстою бронею – вчені

Щільність кори Марса є однаковою як у північній, так і в південній півкулі планети.

4d9c4cd44a5c4256f7c04757f3ccc7e9_21.05.23

Група вчених зі Швейцарії змогла точно визначити товщину кори Марса. Також вчені з'ясували, що основним джерелом внутрішнього тепла Червоної планети є розпад таких радіоактивних елементів, як уран та торій протягом тривалого часу. Пише ТСН. 

Про це пише Futurism.

На основі отриманих даних, які доповнили інші попередні спостереження, вчені з'ясували, що товщина кори Марса в середньому становить від 42 до 56 км. Для порівняння товщина кори Місяця — від 34 до 43 км, а товщина кори Землі ще менша — від 21 до 27 км.. Водночас дослідження показало, що товщина марсіанської кори більше в південній півкулі, ніж у північній.

Також вчені з'ясували, що щільність кори Марса є однаковою як у північній, так і в південній півкулі планети. Це відкриття особливо важливе, адже на півночі переважно розташовані рівнини, а на півдні — гори та височини. Нове дослідження, за словами вчених, може покласти край давнім суперечкам про походження та структуру кори Червоної планети.

Але це ще не все. Вчені змогли з'ясувати, що основним джерелом внутрішнього тепла Червоної планети є розпад таких радіоактивних елементів, як уран та торій протягом тривалого часу. Як показують результати дослідження від 50% до 70% цих елементів, що виділяють тепло, розташовані саме в корі Марса.

Нагадаємо, дослідники з’ясували, коли і як зникло життя на Марсі.

Оценка материала:

5.00 / 3
Сенсаційне відкриття: Марс покритий дуже товстою бронею – вчені 5.00 5 3
Бізнес / Технології
21.05.2023 3653
Еще материалы раздела «Технології»