НОВИНИ ДНЯ: Церковний календар на грудень 2024 року: коли до дітлахів прийде святий Миколай і дата Різдва  На вихідних погода в Україні зміниться, - прогноз  Удари західними ракетами і системами по РФ змінять характер війни, - ISW  Рецепт сирної запіканки з манкою  Синоптики погіршили прогноз погоди на вихідні: які регіони постраждають найбільше  Байден хоче списати майже 5 мільярдів доларів боргу Україні  Розвідка Британії оцінила зміни в армії РФ за час повномасштабної війнивсі новини дня
Політика
Європа
09.11.2023 370

Чи може війна і корупція завадити Україні вступити до ЄС: що каже Єврокомісія

Продовження антикорупційних реформ в Україні дозволило Європейській комісії у своєму звіті рекомендувати початок офіційних переговорів щодо вступу країни до ЄС. Бойові дії через вторгнення РФ не завадять цьому процесу.

gettyimages_1233089458_id74505_1300x893_1_650x410_09.11.23

Про це передає РБК-Україна з посиланням на трансляцію виступу глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляйєн із щорічним звітом ЄК щодо розширення.

"Ми вражені прогресом України. Вже десять років. З початку ще протестів на Майдані Україна чітко вказувала на своє бажання доєднатися до Євросоюзу і вона дійсно боролася за це", - зазначила вона.

За словами фон дер Ляйєн, також Україна "повсякденно працює" над реформами для вступу до Європейського союзу.

"Щодо корупції та відмивання грошей, посилання та проведення цих реформ, які були проведені за останні місяці, ми бачимо, що у відповідному напрямку рухається Україна і відповідно законів. І оця правильність напрямку вже надає можливість запропонувати початок переговорів", - пояснила голова Єврокомісії.

При цьому вона наголосила, що до початку офіційних переговорів Україна має "продовжувати цей рух".

"Це є чітким сигналом підтримки України з боку ЄС", - резюмувала фон дер Ляйєн.

Щодо ситуації з відбиттям Силами оборони України широкомасштабної військової агресії РФ, то, як зауважила голова ЕК, наша країна тим самим захищає й інші держави Євросоюзу.

"Ціллю Росії було стерти Україну з мапи світу. Якби Росія мала в цьому успіх, то можете собі уявити, які б це наслідки мало для нашої безпеки. Дуже добре, що стратегічну ціль Росія не виконала. І Україна як нація, як країна сильніша, ніж будь-коли перед цим", - сказала вона.

Фон дер Ляйєн в цьому контексті відзначила, що це також показує, наскільки важливо є стабілізувати українську демократію та "стояти поруч з Україною з підтримкою".

"І забезпечити, щоб вона подолала цю повномасштабну агресію, яку розв'язала РФ. Якщо ширше розглядати, то це вирішальні часи. Країни мають робити вибір і дуже чітко сказати який бік вони обирають. І це дуже чітко зрозуміло, коли ви приїжджаєте в ту країну, яка буде приєднуватися до ЄС, про які ми сьогодні говоримо. Вони висловили дуже чітке бажання приєднатися до ЄС, але деякі країни хочуть втрутитися в цей процес", - наголосила голова Єврокомісії.

Що передувало

Сьогодні, 8 листопада, Європейська комісія опублікувала звіт про прогрес, досягнутий Україною та іншими країнами-претендентами на шляху приєднання до ЄС. У ньому вона рекомендувала розпочати переговори щодо вступу нашої країни до Євросоюзу.

Додамо, що перед цим в пресі з'явилися повідомлення про те, що Україна виконала чотири з семи рекомендацій, які необхідні для початку переговорів щодо вступу нашої країни до ЄС - виконаними вважаються:

  1. реформа Конституційного суду;
  2. продовження судової реформи;
  3. боротьба з відмиванням коштів;
  4. узгодження аудіовізуального законодавства з європейським.

При цьому Україні ще слід впровадити:

  1. антикорупційну реформу, включаючи призначення керівника САП;
  2. здійснення антиолігархічного закону;
  3. погодження змін законодавства про нацменшини.

Оценка материала:

5.00 / 2
Чи може війна і корупція завадити Україні вступити до ЄС: що каже Єврокомісія 5.00 5 2
Політика / Європа
09.11.2023 370
Еще материалы раздела «Європа»