Прес-релізи
Фінанси
ПРРО чи РРО: що обирає сучасний бізнес
Законодавство України зобов’язує фізичних осіб-підприємців (ФОП) 2-4 групи на спрощеній системі оподаткування, а також ФОП та юридичних осіб на загальній системі сплати податків видавати чеки клієнтам під час здійснення розрахункових операцій. То ж сучасний бізнес потребує ефективних рішень для управління та обліку, а питання вибору між програмним та стаціонарним касовим обладнанням стає ключовим для багатьох підприємців. У цій статі ми розкажемо про переваги та недоліки використання РРО та ПРРО, щоб допомогти вам прийняти зважене рішення.
ПРРО: переваги та недоліки використання
ПРРО – це та ж сама каса, але не в фізичному, а в програмному форматі. Тобто це спеціальна програма, яка допомагає фіскалізувати чеки та видавати їх клієнтам під час приймання оплати від них. На ринку представлено досить багато програмних рішень, однак пропонуємо розглянути переваги ПРРО на прикладі продукту від Checkbox.
У порівнянні зі звичайними касами рішення Checkbox має низку переваг:
- значно нижча ціна, відсутність необхідності купувати обладнання;
- можливість фіскалізувати чеки не лише з комп’ютера, а й із будь-якого девайса з інтернет-доступом, завдяки чому Checkbox є ідеальним рішенням для кур’єрів;
- доступність роботи в офлайн-режимі;
- невисока щомісячна абонплата, відсутність витрат на обслуговування;
- безкоштовне та автоматичне оновлення;
- швидка й проста онлайн-реєстрація;
- можливість друкувати чеки або надсилати їхню електронну версію в СМС-повідомленні чи на Viber;
- автоматизація функцій, інтеграція з внутрішніми системами, наочна аналітика та просте управління;
- наявність додаткових функцій, наприклад, можливість надсилати звіти податковій з особистого кабінету чи приймати оплати за допомогою лише смартфону.
Успішний бізнес вимагає прогресивних рішень, одним із яких і є програмна каса Checkbox. Підключення відбувається буквально за пару кліків. На додаток, Сheckbox має низку готових інтеграцій із системами автоматизації в різних сферах бізнесу. Завдяки цьому софт ефективно працює з іншими програмами, полегшує та оптимізує рутинні задачі.
А от мінусів роботи в ПРРО практично немає. Хіба що залежність від програмних збоїв, які трапляються вкрай рідко та швидко виправляються розробниками таких програм.
РРО: переваги та недоліки використання
РРО, або класичні стаціонарні каси мають досить довгий список недоліків:
- висока вартість – ціна на такі апарати стартує від 4 тис. грн і може перевищувати навіть 20 тис. грн;
- необхідність регулярно оновлювати обладнання, перевіряти його та ремонтувати;
- обов’язкова заміна касового апарату кожні сім років;
- наявність щомісячної плати за використання техніки;
- відсутність автоматизації процесів: підприємцю чи касиру необхідно вести книги обліку, вручну відкривати та закривати зміну, слідкувати за z-звітами тощо;
- обмежена функціональність;
- довгий період запуску в роботу нової каси, який може сягати двох тижнів.
Водночас переваг у апаратної каси вкрай мало. Можна лише відмітити, що таке обладнання практично не залежить від програмних помилок та не страждає від кібератак.
Висновки
Вибір між ПРРО та РРО залежить від конкретних потреб бізнесу, його розміру та галузі. Однак факт залишається незмінним: через велику кількість недоліків стаціонарних кас підприємці все частіше обирають для роботи програмні реєстратори, такі як Checkbox. Адже саме такий ПРРО забезпечує безперебійну фіскалізацію чеків, скорочує витрати та легко інтегрується в системи управління підприємством.