НОВИНИ ДНЯ: Яблучний тарт татен: рецепт ароматної французької випічки  На Марсі знайшли ознаки життя: що кажуть вчені  Майже 90% компаній планують підвищити зарплати: на скільки вони зростуть у 2025 році  "Загарбати цілком й остаточно": політичний експерт назвав сценарій, який Путін підготував для України  Що робити, щоб буряк швидше зварився: 25 хвилин на будь-який розмір плоду — і каструля буде чистою  Церковний календар на грудень 2024 року: коли до дітлахів прийде святий Миколай і дата Різдва  На вихідних погода в Україні зміниться, - прогнозвсі новини дня
Політика
Україна
02.04.2024 310

Як українці ставляться до ухилянтів: суспільство розділилося на два табори

Соціологи зазначили, що суспільне ставлення до мобілізації нині вкрай суперечливе.

3769751a1240ebcc80e4c7322c177ddc_02.04.24

Деякі українці зізналися, що відчувають сором за співвітчизників, які під час повномасштабної війни ховаються від мобілізації. Водночас дехто вважає, що ухилянтів можна зрозуміти, адже “ніхто не хоче помирати”. Пише ТСН. 

Про це свідчать дані опитування, проведеного Інститутом соціальної та політичної психології НАПН спільно з Асоціацією політичних психологів України 1-15 березня 2024 року. Їх представили на пресконференції в агентстві “Інтерфакс-Україна”.

Соціологи зазначили, що суспільне ставлення до мобілізації нині вкрай суперечливе. З одного боку, більше ніж половина респондентів (53,9%) згодні з твердженням “тих, хто ухиляється від мобілізації, можна зрозуміти — ніхто не хоче помирати”. Не згодні з цим лише 17,2%, і ще близько 29% не мають чіткої відповіді. Найбільшу лояльність у цьому питанні готові проявити жителі південних областей, серед яких понад 70% вважають, що охочих ухилитися від мобілізації можна зрозуміти.

Водночас фахівці зафіксували, що близько 43% респондентів “відчувають сором за чоловіків, які ховаються від мобілізації”. Серед жителів південних регіонів таких майже 50%.

“Суперечливе ставлення до мобілізації, що може проявлятися й на рівні суспільної свідомості, й у свідомості окремих громадян, є вагомим викликом для воєнно-політичного керівництва держави та потребуватиме застосування психологічно обґрунтованих заходів для ефективного забезпечення мобілізації”, — дійшли висновку експерти.

Опитування проводилося методом очних (face-to-face) інтерв'ю та охопило 2000 респондентів віком від 18 років і старше, які проживають на підконтрольній Україні території. Вибірка репрезентує доросле населення України, похибка становить 3,2%.

Нагадаємо, в Одеській області прикордонники Білгород-Дністровського загону зупинили мікроавтобус, водій якого намагався вивезти за кордон п’ятьох військовозобов’язаних чоловіків. За свою поїздку вони заплатили перевізникові по 8 тисяч доларів кожен.

Оценка материала:

5.00 / 2
Як українці ставляться до ухилянтів: суспільство розділилося на два табори 5.00 5 2
Політика / Україна
02.04.2024 310
Еще материалы раздела «Україна»