НОВИНИ ДНЯ: "Якщо не змінимось, доведеться вчити російську": Рютте заявив, що Путін може напасти на ЄС  Чи піде Зеленський на вибори президента: що говорять у його оточенні  Рецепт салату з копченою куркою кукурудзою, помідорами та сиром  В Україні очікується значне зростання цін на квартири: як здорожчає нова нерухомість  Синоптик Діденко назвала регіони, в яких 15 січня буде найхолодніше  Переговори Путіна та Трампа: Euractiv розповів, чого боїться Євросоюз  Тушкована капуста на сковороді: як приготувати її смачно без м'ясавсі новини дня
15.01.2025 155

Охоронці в супермаркетах порушують права українців: що їм заборонено робити

Охоронці в супермаркетах та магазинах не мають права змушувати покупців платити за зіпсований товар.

filestoragetemp12_15.01.25_1

Адже найчастіше вони працюють у цих закладах за наймом від інших компаній – і, відповідно, не представляють ті. Пише OBOZ.UA. Про це повідомляють Контракти.UA.

Водночас здійснення таких дій є грубим порушенням законодавства. І, отже, причиною для виклику поліції.

Про це повідомили експерти "Захисту прав споживачів". Вони зазначили:

  • щодо товарів покупцям завжди слід розмовляти лише з продавцями магазину;
  • товару із зіпсованою упаковкою не повинно бути у магазині. Відповідно, наявність такого є відповідальністю саме закладу, а не покупця.

"Охоронці не мають права говорити, що робити з товарами, – часто вони не представляють магазин. Якщо змушують сплатити за зіпсований товар, це грубе порушення багатьох статей Закону України "Про захист прав споживачів". Тому можна звертатися до правоохоронних органів", – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: якщо охоронець наполегливо змушує покупця платити за зіпсований товар, варто активно доводити свою невинність. Зокрема, вимагати перегляду відео з камер спостереження.

Втім, це може не привести до бажаного результату. У такому разі експерти радять викликати поліцію.

Супермаркети можуть "обдурювати" українців за допомогою цінників

Водночас, магазини та супермаркети мають вказувати на цінниках точну, зрозумілу, лаконічну інформацію та не вводити в оману покупця. Наприклад, з цінників має бути зрозуміло, якій вазі відповідає зазначена вартість товару. Порушення ж цих правил може стати причиною притягнення до відповідальності.

Разом з тим, пояснили у Держпродспоживслужбі, оформлення засобів інформування про ціни – власне, цінників – "здійснюється до надходження товару до торгового залу". А перевірити їхню наявність та правильність оформлення працівники магазину мають до початку його роботи.

Як повідомляв OBOZ.UA, Міністерство фінансів затвердило нову форму фіскального чека – зокрема, додало обов'язкові поля "решта", "засіб оплати" та ін. Видавати їх українцям мають з 1 січня 2025 року, а чеки старого зразка перестали вважатися розрахунковим документом. Ба більше, за їх видачу продавця можуть оштрафувати.

Оценка материала:

5.00 / 2
Охоронці в супермаркетах порушують права українців: що їм заборонено робити 5.00 5 2
Бізнес / Ринки та компанії
15.01.2025 155
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»