НОВИНИ ДНЯ: Суп з броколі: дивовижний рецепт корисної страви  Марсохід NASA зафіксував сліди рідкої води – це змінює уявлення про Червону планету  Експерт назвав ліки, які можуть зникнути з українських аптек  Кремль виклав свою позицію щодо вступу України до Євросоюзу і НАТО  Зелений суп з локшиною: рецепт тайської кухні  У Зеленського з’явився важіль впливу на Трампа – Forbes  Росія намагається залишити війська у Сирії: в ISW назвали причинувсі новини дня
30.01.2025 512

Китай та Індія призупинили закупівлю російської нафти через санкції США, - Reuters

Китай та Індія призупинили торгівлю російською нафтою. Причиною стало те, санкції США спричинили різке зростання тарифів на танкерні вантажні перевезення.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Reuters. Про це повідомляють Контракти.UA.

Згідно із даними трейдерів і судноплавних компаній, торгівля російською нафтою, яку завантажували у березні, в Азії зупинилася, оскільки у Китаї виник великий розрив у ціні між покупцями та продавцями.

Це сталося після того, як вартість фрахту танкерів, на які не вплинули санкції США, різко зросла.

За даними трейдерів, пропозиції на російську нафту марки ESPO Blend, яка експортується з тихоокеанського порту Козьміно, зросли до 3-5 доларів США за барель до ціни марки ICE Brent на умовах постачання із судна (DES) у Китай після того, як ставки фрахту для танкера Aframax на цьому маршруті підскочили на кілька мільйонів доларів.

До моменту введення санкцій, стійкий зимовий попит і зміцнення цін на конкуруючі сорти нафти з Ірану призвели до того, що спотові премії на нафту сорту ESPO Blend до Китаю зросли майже до 2 доларів за барель, що є найвищим показником із початку повномасштабної війни РФ проти України, яка спровокувала знижки до 6 доларів.

Фінансовий директор індійської компанії Bharat Petroleum Corp Ltd на минулому тижні повідомив агентству, що компанія не отримала жодної нової пропозиції на березневі постачання, як це було зазвичай. У компанії очікують, що кількість вантажів, запропонованих на березень, зменшиться порівняно із січнем і груднем.

Минулого року імпорт російської сирої нафти до Індії дорівнював 36%, тоді як майже п’ята частина обсягу імпорту припадала на Китай.

За даними аналітичної компанії Kpler, останні санкції спрямовані на танкери, які перевозять близько 42% російського морського експорту нафти, у першу чергу до Китаю, хоча танкери, які потрапили під санкції, поступово вивантажують нафту в Китаї та Індії протягом періоду звільнення від санкцій.

Як розповів журналістам міністр нафти Індії Панкадж Джайн, США пояснили Індії, що танкери, завантажені російською нафтою, повинні розвантажитися до 27 лютого відповідно до санкцій. За його словами, платежі за нафту на борту суден, які потрапили під санкції, повинні бути здійснені до 12 березня.

Санкції США проти Росії

Нагадаємо, 10 січня Міністерство фінансів США оголосило про нові масштабні санкції проти російського енергетичного сектору, включно з найбільшою нафтовою компанією "Газпром нафта" та "Сургутнафтогазом", щоб завадити Москві в її війні з Україною, позбавивши її мільярдів доларів на місяць.

Санкції також зачіпають понад 180 суден і десятки нафтотрейдерів, постачальників послуг у сфері нафтової промисловості, страхових компаній і посадовців енергетичного сектора.

За даними Kpler, останні санкції торкнулися танкерів, на частку яких припадає близько 42% морського експорту нафти з Росії, в основному в Китай.

Як повідомило Reuters, нові санкції США проти російських нафтових компаній є наймасштабнішими обмеженнями проти енергетичного сектора країни-агресора. Росія може втрачати мільярди доларів на місяць.

Оценка материала:

5.0 / 3
Китай та Індія призупинили закупівлю російської нафти через санкції США, - Reuters 5.00 5 3
Бізнес / Ринки та компанії
30.01.2025 512
Еще материалы раздела « Ринки та компанії»