Політика
Україна
Вугільна мафія «копанок» пообіцяла «зарити» іноземних журналістів
Іноземних журналістів, які знімали роботу нелегальної шахти в селищі Сніжне Донецької області, переслідували невідомі та погрожували їм.
Про це пише донбаське видання «Остров» з посиланням на кореспондентів французького 24 каналу (France 24) та британського BBC.
19 лютого іноземні журналісти відправилися в селище на власному автомобілі у супроводі кореспондента «Острова». Однак після того, як знімальна група зняла кілька кадрів нелегальної шахти в лісі, її працівники зробили декілька дзвінків по мобільному телефону і порадили журналістам «змотуватися, поки їх тут не зарили».
На виїзді з селища журналісти виявили за собою стеження. Два автомобілі Daewoo Sens і Hyundai Accent довгий час переслідували машину іноземної знімальної групи, а потім обігнали, спробували притиснути до узбіччя. Люди з машин замахали руками, закликаючи репортерів зупинитися. Журналісти відмовилися. Лише на виїзді з міста на жваву міжнародну трасу «Донецьк-Ростов» переслідування припинилося.
За словами іноземних журналістів, звертатися в міліцію Сніжного вони побоялися, оскільки раніше читали про зв'язки місцевих правоохоронців з вугільною мафією.
На їхню думку, сніжнянські правоохоронці могли передати їх в руки бандитів.
Темі нелегального вуглевидобутку у Сніжному на Донбасі був присвячений документальний фільм естонського режисера Мар'яни Каат «Шахта № 8». Стрічка, що розповідає про експлуатацію дитячої праці на нелегальних шахтах Донецької області, була заборонена до показу на Фестивалі документального кіно Docudays UA в Києві. Як повідомила Мар'яна Каат, на адресу організаторів фестивалю надходили погрози. Менше з тим, режисер знайшла можливість показати фільм всім бажаючим на окремому майданчику фестивалю. У жовтні 2012 року героя документального фільму «Шахта №8» Юрія Сіканова жорстоко побили бітами у рідному місті Сніжне.