<
НОВИНИ ДНЯ: Церковний календар на травень 2024 року: дата Великодня та інших важливих релігійних свят  Дощі чи сонце? Синоптики розповіли, якої погоди чекати в Україні на Великдень  США хочуть дати фінансову допомогу Україні в кредит, але його можуть списати  Приготування домашньої ковбаси зі свинини до Великодня: смакота на святковий стіл  Перед вихідними дощів в Україні поменшає, але тепліше не стане  Генсек НАТО відреагував на потребу України в ППО  Чи зберігає Україна суверенітет та чи здатна ухвалювати власні рішення: думка громадянвсі новини дня
Бізнес
Технології
07.01.2008 21085

Компьютеризация грядет

В ближайшие пять лет продажи ноутбуков будут расти в среднем на 50-80% в год. 1 компьютер на 5 украинцев — таким будет уровень проникновения ПК по итогам 2008 года. Примерно половину выручки продавцам компьютеров принесут ноутбуки.

Ксения Портная, Контракты

Прогноз на 2008-й: $1,56 млрд +30%

Компьютерный рынок Украины продолжает набирать обороты. В 2006 году объем продаж ПК вырос на 18%, в 2007-м — на 20%.

По данным компании DiaWest, в 2007 году в Украине будет продано около 2,2 млн персональных компьютеров (на $1,2 млрд). Год назад на ПК украинцы потратили примерно $1 млрд. Общий объем поставок компьютеров (с учетом серверов) в 2007 году составит 2,17 млн устройств ($1,76 млрд), данные исследовательской компании IDC Ukraine.

Основной тенденцией рынка остается постепенное перераспределение спроса в пользу мобильных систем. «Доля ноутбуков в розничной сети «DiaWest — Комп’ютерний світ» в 2005 году составляла лишь 5% всех продаж ПК. В 2006-м на мобильные системы приходилось уже 29%, а по итогам 2007-го — около 40%», — говорит директор сети Юрий Приходько.

Потенциал сегмента лэптопов недооценили даже аналитики. «Вместо прогнозируемых 506 тыс. устройств поставки на украинский рынок достигли 680 тыс.», — констатирует Олег Гаврасиенко, аналитик IDC Ukraine по рынку ПК. По оценкам компании Everest, к началу декабря через розницу уже реализовано около 500 тыс. устройств.

Повышенный спрос на лэптопы связан с постоянным их удешевлением. По словам Юрия Приходько, ноутбуки дешевеют на 10-15% в год: за 10 месяцев 2007 года средняя цена лэптопа уменьшилась почти на 9% — с $892 до $814. При этом средняя стоимость настольных систем осталась на прежнем уровне — $585. «В 2007 году ценовые пороги в сегменте настольных ПК практически не поменялись по сравнению с 2006-м, — подтверждает директор департамента продаж компании Everest Марина Заславец. — Скорее всего, стоимость стационарных систем не изменится и в 2008-м. Зато цены на ноутбуки снизились существенно, этим и объясняется рост продаж в сегменте лэптопов».

Эксперты считают, что в ближайшие пять лет продажи ноутбуков будут расти в среднем на 50-80% в год. Тем не менее минимум до 2010 настольные системы будут лидировать по объему продаж в натуральном выражении. Однако выручки от продажи лэптопов и стационарных ПК сравняются уже в следующем году. «Сегмент ноутбуков растет намного быстрее десктопов. В 2008 году в денежном выражении они будут примерно одинаковы — около $1 млрд каждый (учитывая корпоративный сектор. — Прим. Контрактов)», — прогнозирует Александр Шибанов из украинского представительства Hewlett-Packard.

В 2008 году эксперты прогнозируют 30% увеличение продаж ПК. Но даже при таком росте, по данным IDC Ukraine, к концу 2008 года уровень компьютерного проникновения в Украине составит чуть более 18%.  

Оценка материала:

3.63 / 8
Компьютеризация грядет 3.63 5 8
Бізнес / Технології
07.01.2008 21085
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.