НОВИНИ ДНЯ: Ціни на пальне впадуть? Чому бензин та дизель дешевшають повільніше, ніж світова нафта  Літнє сонцестояння 2026: 5 бажань, які варто загадати у найсильніший день року  Коштує копійки, а користі на мільйон: ця кімнатна рослина найкраще очищає повітря  Юпітер у Леві від 30 червня 2026 року до 26 липня 2027 року: що на нас чекає в цей період  Що зробити, щоб зірчастий жасмин знову квітнув — поради садівника  Гороскоп на літнє сонцестояння 21 червня 2026 року: що найдовший день року принесе кожному знаку зодіаку  Придушує бур’яни та зберігає вологу: чому скошена трава — це ідеальна мульча та як її використовувативсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
01.03.2021   М'янма   Reuters, BBC

«Нас не поставити на коліна»: кривава неділя у М'янмі

У М'янмі в неділю поліція відкрила вогонь по демонстрантах, які протестують проти військових, що прийшли до влади в цій країні після час перевороту. Представники ООН повідомляють про "достовірну інформацію" про щонайменше 18 загиблих.
Цими вихідними акції протесту відбулися у багатьох містах країни. Як повідомили ВВС активісти і медики, не менше дев'яти вбитих - у столиці країни, Янгоні. Є загиблі і серед учасників протестів у Тавої та Мандалаї. Таким чином ця неділя стала найкривавішим днем після перевороту, що відбувся 1 лютого. Крім вогнепальної зброї правоохоронці використовували проти демонстрантів сльозогінний газ та гумові кулі. Деякі користувачі соцмереж пишуть про 20 вбитих, проте ці дані поки що не підтверджені. Лише за суботу, за інформацією державного телебачення М'янми, було заарештовано майже пів тисячі людей.
"Якщо вони підуть на нас, ми повстанемо. Якщо на нас нападуть, ми будемо захищатися. Нас не вдасться поставити на коліна перед військовими чоботами", - цитує одного з учасників протестів Reuters.
Масові протести у М'янмі проти усунення цивільної влади не вщухають від початку лютого, коли військові вивели на вулиці солдат і зірвали першу сесію нового парламенту. Цивільні керівники країни, зокрема, і фактична лідерка М'янми Аун Су Чжі, і президент Він М'їн, перебувають під домашнім арештом. Військові запровадили в країні надзвичайний стан на рік та встановили комендантську годину з 8 вечора до 4 ранку у великих містах.
На початку акцій протесту поліцейські застосовували проти демонстрантів гумові кулі та сльозогінний газ, але згодом стали стріляти бойовими патронами. Тиждень тому під час демонстрації вбили 20-річну дівчину. Потім від куль загинули ще двоє учасників протестів. За даними Reuters, до вчора під час протестів у М'янмі загинули п'ятеро. Військова влада повідомляє про загибель одного поліцейського.
Військові обіцяють провести нові парламентські вибори і твердять, що результати попереднього голосування, в якому перемогла "Національна ліга за демократію", були сфальсифіковані. При цьому переконливих доказів фальсифікацій вони не надають, так само як і не називають дату нових виборів.
Військові режими керували М'янмою з 1962 до 2011. У 1988 році під час протестів загинули близько 3 тисяч людей, а у 2007 - близько 30. У 2011 під міжнародним тиском військові ініціювали поступовий перехід до демократії, але залишили за собою 25% місць у парламенті та контроль над силовими відомствами. На усіх виборах, що відбувалися після цього, перемагала партія Аун Су Чжі - "Національна ліга за демократію", яка близько 30 років залишалася визнаним лідером боротьби за демократію у М'янмі.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
НАТО, #Євромайдан, фотопроект, медицина, фотоконкурсы, Порошенко, общество, суд, выставки, праздники, Майдан, акции, Велика Британія, Париж, дети, технологии, пейзажи, митинги, Одесса, Нацгвардия, сборная Украины, ВМС, Киевщина, Росія, люди, война, архитектура, Зеленский, корабли, Війна, зима, природа, Шахтер, дизайн, Александр Зубко, Верховная Рада, Динамо, военная техника, политика, путешествия, футбол, протесты, культура, Бахмут, мода, ЗСУ, Київ, живопись, фотоподборки, стихийные бедствия, Путин, искусство, Киев, ВСУ, фестивали, США, солдат, самолеты, столкновения, традиции, марш, пляжи, коронавирус, авиация, пандемия, соревнования, туризм, Донбасс, оккупация, пожары, ДСНС, учения, полиция, карантин, терроризм, Дмитрий Дятлов, передовая, женщины, выборы, фотография, Сергей Смоленцев, джаз, животные, уикенд, мир, обстрелы, музыка, церковь, история, Китай, автомобили, Україна, Польша, спорт, город, портрет, юмор, Львів, Россия, Новый Год