НОВИНИ ДНЯ: Телефон упав у воду: одна помилка в перші хвилини може дорого коштувати  Зростальний Місяць у вересні 2026: точні дати та що варто запланувати  Одна звичка "вбиває" батарею: власники смартфонів роблять це практично щодня  Для трьох знаків Зодіаку вересень стане найдоленоснішим місяцем року  Дірка в даху більше не проблема: цей спосіб допоможе її залатати за 10 хвилин  Сонце в Діві змінить звичний хід подій для чотирьох знаків: гороскоп з 26 серпня  Звичні кухонні губки відходять у минуле: що використовують замість нихвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
01.03.2021   М'янма   Reuters, BBC

«Нас не поставити на коліна»: кривава неділя у М'янмі

У М'янмі в неділю поліція відкрила вогонь по демонстрантах, які протестують проти військових, що прийшли до влади в цій країні після час перевороту. Представники ООН повідомляють про "достовірну інформацію" про щонайменше 18 загиблих.
Цими вихідними акції протесту відбулися у багатьох містах країни. Як повідомили ВВС активісти і медики, не менше дев'яти вбитих - у столиці країни, Янгоні. Є загиблі і серед учасників протестів у Тавої та Мандалаї. Таким чином ця неділя стала найкривавішим днем після перевороту, що відбувся 1 лютого. Крім вогнепальної зброї правоохоронці використовували проти демонстрантів сльозогінний газ та гумові кулі. Деякі користувачі соцмереж пишуть про 20 вбитих, проте ці дані поки що не підтверджені. Лише за суботу, за інформацією державного телебачення М'янми, було заарештовано майже пів тисячі людей.
"Якщо вони підуть на нас, ми повстанемо. Якщо на нас нападуть, ми будемо захищатися. Нас не вдасться поставити на коліна перед військовими чоботами", - цитує одного з учасників протестів Reuters.
Масові протести у М'янмі проти усунення цивільної влади не вщухають від початку лютого, коли військові вивели на вулиці солдат і зірвали першу сесію нового парламенту. Цивільні керівники країни, зокрема, і фактична лідерка М'янми Аун Су Чжі, і президент Він М'їн, перебувають під домашнім арештом. Військові запровадили в країні надзвичайний стан на рік та встановили комендантську годину з 8 вечора до 4 ранку у великих містах.
На початку акцій протесту поліцейські застосовували проти демонстрантів гумові кулі та сльозогінний газ, але згодом стали стріляти бойовими патронами. Тиждень тому під час демонстрації вбили 20-річну дівчину. Потім від куль загинули ще двоє учасників протестів. За даними Reuters, до вчора під час протестів у М'янмі загинули п'ятеро. Військова влада повідомляє про загибель одного поліцейського.
Військові обіцяють провести нові парламентські вибори і твердять, що результати попереднього голосування, в якому перемогла "Національна ліга за демократію", були сфальсифіковані. При цьому переконливих доказів фальсифікацій вони не надають, так само як і не називають дату нових виборів.
Військові режими керували М'янмою з 1962 до 2011. У 1988 році під час протестів загинули близько 3 тисяч людей, а у 2007 - близько 30. У 2011 під міжнародним тиском військові ініціювали поступовий перехід до демократії, але залишили за собою 25% місць у парламенті та контроль над силовими відомствами. На усіх виборах, що відбувалися після цього, перемагала партія Аун Су Чжі - "Національна ліга за демократію", яка близько 30 років залишалася визнаним лідером боротьби за демократію у М'янмі.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Бахмут, ДСНС, туризм, мир, Сергей Смоленцев, политика, самолеты, сборная Украины, суд, Порошенко, Верховная Рада, природа, столкновения, передовая, фотоподборки, фестивали, архитектура, Нацгвардия, медицина, город, музыка, солдат, Путин, футбол, путешествия, авиация, пляжи, Динамо, люди, Україна, юмор, история, Александр Зубко, церковь, Китай, женщины, Киев, Львів, Париж, стихийные бедствия, живопись, зима, учения, протесты, акции, портрет, общество, соревнования, фотоконкурсы, Майдан, джаз, Війна, дети, полиция, корабли, культура, США, Киевщина, автомобили, фотография, ВСУ, Шахтер, искусство, Дмитрий Дятлов, военная техника, обстрелы, Донбасс, технологии, Польша, НАТО, война, Новый Год, терроризм, уикенд, пейзажи, Росія, дизайн, Россия, карантин, выборы, ЗСУ, праздники, животные, Київ, Одесса, #Євромайдан, мода, Велика Британія, традиции, Зеленский, спорт, оккупация, пандемия, марш, ВМС, фотопроект, выставки, коронавирус, пожары, митинги