НОВОСТИ ДНЯ: В ВОЗ говорят, что Delta-штамм не смертельнее других вариантов COVID-19  Из-за черной дыры впервые зафиксировали свет  Уряд США відмовив Безосу в укладенні контракту з висадження на Місяць  Самые жаркие дни уже позади. Синоптик назвала дату снижения температуры  Дуров объяснил, почему Telegram не блокирует фейки о коронавирусе  NASA и Boeing отказались от запуска миссии в космос из-за инцидента с модулем России  Синоптик объяснила, почему Украину накрыла аномальная жаравсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи

«У пандемії – жіноче обличчя»: Марш жінок у Києві

У центрі Києва 8 березня відбулася акція «Марш жінок», учасники якої вимагали від депутатів ратифікувати Стамбульську конвенцію і виступали за ґендерну рівність у суспільстві.
Стамбульська конвенція – міжнародний документ про запобігання насильства проти жінок, який Україна підписала однією з перших ще у 2011-му, але спроби її ратифікації наштовхуються на сильний опір церкви і частини парламенту. Водночас пандемія лише загострила проблему: в Україні повідомлення про випадки насильства у першій половині 2020-го почастішали на 40%.
Демонстранти зібралися на Михайлівській площі і пройшли ходою до Поштової площі. Учасники й учасниці маршу тримали в руках плакати з написами «Різні, але рівні», «Жінкам – рівне представництво у владі», «Дискримінація коштує дорого», «Рівність – традиційна цінність» та інші. В «Марші жінок» взяли участь близько чотирьох тисяч людей.
Цьогорічна тема Маршу – «У пандемії – жіноче обличчя». Організатори акції (зокрема міжнародні правозахисні організації та низка українських жіночих та ЛГБТ-об’єднань) стверджують, що пандемія коронавірусу особливо негативно вплинула на жінок: зріс рівень домашнього та ультраправого насильства; жінки становлять більшість працівників соціальної та медичної сфер; вони вимушені в умовах локдауну поєднувати хатні справи, догляд за дітьми й роботу тощо.
На акції на були присутні і противники заходу, учасники консервативної організації «Традиція і порядок», які заявили про «операцію з порятунку феміністок». Вони виступають проти ратифікації Стамбульської конвенції й легалізації секс-роботи, а також закликають заборонити аборти. Їх із учасниками акції розділив «кордон» поліції. Одну людину було затримано правоохоронцями за спробу перешкодити учасницям маршу спуститися в метро
Одночасно відбувалася також акція противників фемінізму. Дві акції розділяв кордон поліції. Акції відбулися без грубих порушень. В «Марші жінок» взяли участь близько чотирьох тисяч людей.

8 березня у світі відзначають Міжнародний жіночий день, повна назва якого Міжнародний день боротьби за права жінок і міжнародний мир (рішенням ООН від 1977 року)

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
фестивали, Донбасс, знаменитости, город, мир, Новый Год, стихийные бедствия, карантин, сборная Украины, выставки, соревнования, Карпаты, митинги, Россия, религия, суд, технологии, Верховная Рада, праздники, солдат, оккупация, Нацгвардия, культура, фотопроект, авиация, Одесса, передовая, история, автомобили, пандемия, показы, столкновения, выборы, туризм, политики, церковь, корабли, живопись, ВСУ, Порошенко, тест-драйв, архитектура, музыка, пляжи, Киев, традиции, люди, Шахтер, дети, коронавирус, пейзажи, война, фотоподборки, спорт, акции, юмор, пожары, Сергей Смоленцев, ЗСУ, Китай, медицина, НАТО, ВМС, досуг, мода, фотоконкурсы, Дмитрий Дятлов, Майдан, Динамо, США, дизайн, фотография, общество, учения, футбол, Александр Зубко, #Євромайдан, экология, Зеленский, зима, парады, портрет, Львів, Путин, самолеты, уикенд, животные, природа, протесты, Крым, джаз, АТО, искусство, Лига Чемпионов УЕФА, марш, путешествия, женщины, полиция, политика, ДСНС