НОВИНИ ДНЯ: Імена дітей, які заборонені у різних країнах світу  Рунічний гороскоп на 4 лютого 2026 року: Овнам — рішучий крок, Рибам — знак долі  Таро-попередження на 4 лютого: карти назвали знаки, для яких день стане поворотним  Patriot стали краще працювати проти балістики: експерт про збиття ракет Х-22  Гороскоп на 4 лютого для всіх знаків зодіаку: час рішень, які ведуть до успіху  Ремонт Дарницької ТЕЦ займе значний час: як планують рятувати киян від холоду  Люди, які народилися у ці три місяці, дуже яскраво відчувають підтримку предківвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі

«У пандемії – жіноче обличчя»: Марш жінок у Києві

У центрі Києва 8 березня відбулася акція «Марш жінок», учасники якої вимагали від депутатів ратифікувати Стамбульську конвенцію і виступали за ґендерну рівність у суспільстві.
Стамбульська конвенція – міжнародний документ про запобігання насильства проти жінок, який Україна підписала однією з перших ще у 2011-му, але спроби її ратифікації наштовхуються на сильний опір церкви і частини парламенту. Водночас пандемія лише загострила проблему: в Україні повідомлення про випадки насильства у першій половині 2020-го почастішали на 40%.
Демонстранти зібралися на Михайлівській площі і пройшли ходою до Поштової площі. Учасники й учасниці маршу тримали в руках плакати з написами «Різні, але рівні», «Жінкам – рівне представництво у владі», «Дискримінація коштує дорого», «Рівність – традиційна цінність» та інші. В «Марші жінок» взяли участь близько чотирьох тисяч людей.
Цьогорічна тема Маршу – «У пандемії – жіноче обличчя». Організатори акції (зокрема міжнародні правозахисні організації та низка українських жіночих та ЛГБТ-об’єднань) стверджують, що пандемія коронавірусу особливо негативно вплинула на жінок: зріс рівень домашнього та ультраправого насильства; жінки становлять більшість працівників соціальної та медичної сфер; вони вимушені в умовах локдауну поєднувати хатні справи, догляд за дітьми й роботу тощо.
На акції на були присутні і противники заходу, учасники консервативної організації «Традиція і порядок», які заявили про «операцію з порятунку феміністок». Вони виступають проти ратифікації Стамбульської конвенції й легалізації секс-роботи, а також закликають заборонити аборти. Їх із учасниками акції розділив «кордон» поліції. Одну людину було затримано правоохоронцями за спробу перешкодити учасницям маршу спуститися в метро
Одночасно відбувалася також акція противників фемінізму. Дві акції розділяв кордон поліції. Акції відбулися без грубих порушень. В «Марші жінок» взяли участь близько чотирьох тисяч людей.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
военная техника, музыка, обстрелы, Киев, пандемия, общество, природа, суд, стихийные бедствия, технологии, терроризм, соревнования, искусство, полиция, Нацгвардия, фестивали, Шахтер, Россия, Польша, США, Донбасс, Бахмут, Дмитрий Дятлов, корабли, акции, Верховная Рада, пожары, медицина, #Євромайдан, Велика Британія, Сергей Смоленцев, коронавирус, Майдан, Київ, протесты, женщины, портрет, туризм, животные, передовая, выставки, самолеты, карантин, ДСНС, ВСУ, пейзажи, Новый Год, культура, люди, авиация, Одесса, фотоконкурсы, столкновения, фотография, оккупация, автомобили, Війна, спорт, Париж, джаз, живопись, фотоподборки, зима, архитектура, дизайн, юмор, церковь, политика, мир, НАТО, Александр Зубко, Китай, дети, Путин, ЗСУ, выборы, Україна, сборная Украины, Зеленский, Киевщина, уикенд, солдат, война, традиции, марш, Львів, история, праздники, путешествия, мода, Динамо, учения, митинги, футбол, пляжи, экология, фотопроект, Порошенко, ВМС, город