НОВОСТИ ДНЯ: "В Росії на болотах вже почалася боротьба за владу": військовий експерт перелічив можливих наступників Путіна  Вночі — до 9 морозу: синоптики розповіли про погоду в Україні на вихідні  Трильйон на оборону та повсякденні труднощі: які ризики для економіки України принесе 2023 рік  Без опадів, але з морозами: якими в Україні будуть перші вихідні зими, 3-4 грудня  Окупанти не зможуть змінити хід війни та гарантовано програють, - Арестович  "Вони рухаються до катастрофи": експерт назвав стратегічну пастку для окупантів  Мороз та пориви вітру: якою буде погода в Україні 3 груднявсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
31.03.2021   Японія   BBC Ukraine / Getty Images

У Японії зацвіла сакура - найраніше за понад тисячу років

Пік сезону цвітіння сакури в місті Кіото цьогоріч стався найраніше за останні 1 200 років. Нам про це відомо, оскільки перші записи про спостерження за цвітінням сакури в цій країні, які є в розпорядженні дослідників, зробили представники імператорського двору ще у 812 році нашої ери.
Попередній рекорд, як вважається, був встановлений у 1409 році: тоді пік сезону цвітіння припав на 27 березня. Цьогоріч це сталося на день раніше - 26 березня. Дослідники кажуть, що в останні десятиліття пік сезону цвітіння настає все раніше і можливою причиною цього називають глобальні зміни клімату. Дані демонструють, що приблизно з 1800 року піковий день сезону цвітіння в Кіото поступово зсувається з середини квітня ближче до березня.
Для Японії цвітіння сакури має важливе культурне значення, а процес милування нею навіть вважається чимось на кшталт ритуалу, який має назву ханамі. Щороку в сезон цвітіння мешканці Кіото збираються в парках із родинами та друзями, а Instagram наповнюється тисячами фотографій вишневих дерев. Ця вишня цвіте лише тиждень і символізує початок весни. Вважається, що нетривале цвітіння символізує швидкоплинність життя, рім того, сакура — традиційний символ жіночої молодості та краси.
З часів Мейдзі (з 1868 по 1912рр.) зображення сакури містяться на головних уборах учнів і військових, як показник рангу. Нині також використовується на гербах поліції та сил самооборони Японії.
За ходом сезону уважно стежать і науковці: Японське метеорологічне агентство випускає власні прогнози початку і піку цвітіння. З IX століття особливості цвітіння сакури в Японії були описані цілих 732 рази. Це перетворює ці історичні записи на найдовший і найбільш повний звіт про будь-яке природне явище у світі.
"Свідчення на кшталт часу цвітіння сакури є одними з опосередкованих історичних показників, за якими можна відновлювати дані про клімат минулого", - каже вчений-кліматолог Майкл Манн.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
НАТО, Донбасс, США, портрет, выставки, карантин, экология, общество, мир, протесты, ДСНС, столкновения, футбол, Одесса, стихийные бедствия, Верховная Рада, музыка, пляжи, визиты, животные, война, Новый Год, Сергей Смоленцев, Динамо, женщины, корабли, парады, Дмитрий Дятлов, фотография, спорт, соревнования, живопись, Майдан, город, политики, обстрелы, депутаты, пейзажи, коронавирус, Китай, митинги, Порошенко, архитектура, уикенд, оккупация, природа, дети, история, суд, мода, Киевщина, показы, культура, туризм, медицина, технологии, солдат, Шахтер, автомобили, акции, учения, Львів, фотопроект, Польша, традиции, сборная Украины, #Євромайдан, Карпаты, самолеты, пандемия, полиция, Александр Зубко, люди, выборы, искусство, ВСУ, Путин, фестивали, политика, Киев, дизайн, авиация, юмор, военная техника, ЗСУ, Крым, пожары, зима, Россия, Нацгвардия, церковь, фотоподборки, фотоконкурсы, Зеленский, тест-драйв, путешествия, марш, праздники, ВМС, передовая