НОВОСТИ ДНЯ: Рецепт пишного омлету з сиром без молока  У ВР зареєстрували законопроєкт про створення електронного реєстру військовозобов’язаних: що про це відомо  "Це не політика, а докази": прокурор МКС прокоментував ордер на арешт Путіна  Ракета "Нептун" не встигла пройти випробування. Її тестували на реальних цілях, - Неїжпапа  Омлет "Пуляр": найвідоміший сніданок Франції  Посилення мобілізації в Україні: у Верховній Раді назвали умови та орієнтовний термін  Синоптики розповіли, де чекати опади в Україні сьогоднівсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
31.03.2021   Японія   BBC Ukraine / Getty Images

У Японії зацвіла сакура - найраніше за понад тисячу років

Пік сезону цвітіння сакури в місті Кіото цьогоріч стався найраніше за останні 1 200 років. Нам про це відомо, оскільки перші записи про спостерження за цвітінням сакури в цій країні, які є в розпорядженні дослідників, зробили представники імператорського двору ще у 812 році нашої ери.
Попередній рекорд, як вважається, був встановлений у 1409 році: тоді пік сезону цвітіння припав на 27 березня. Цьогоріч це сталося на день раніше - 26 березня. Дослідники кажуть, що в останні десятиліття пік сезону цвітіння настає все раніше і можливою причиною цього називають глобальні зміни клімату. Дані демонструють, що приблизно з 1800 року піковий день сезону цвітіння в Кіото поступово зсувається з середини квітня ближче до березня.
Для Японії цвітіння сакури має важливе культурне значення, а процес милування нею навіть вважається чимось на кшталт ритуалу, який має назву ханамі. Щороку в сезон цвітіння мешканці Кіото збираються в парках із родинами та друзями, а Instagram наповнюється тисячами фотографій вишневих дерев. Ця вишня цвіте лише тиждень і символізує початок весни. Вважається, що нетривале цвітіння символізує швидкоплинність життя, рім того, сакура — традиційний символ жіночої молодості та краси.
З часів Мейдзі (з 1868 по 1912рр.) зображення сакури містяться на головних уборах учнів і військових, як показник рангу. Нині також використовується на гербах поліції та сил самооборони Японії.
За ходом сезону уважно стежать і науковці: Японське метеорологічне агентство випускає власні прогнози початку і піку цвітіння. З IX століття особливості цвітіння сакури в Японії були описані цілих 732 рази. Це перетворює ці історичні записи на найдовший і найбільш повний звіт про будь-яке природне явище у світі.
"Свідчення на кшталт часу цвітіння сакури є одними з опосередкованих історичних показників, за якими можна відновлювати дані про клімат минулого", - каже вчений-кліматолог Майкл Манн.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
природа, тест-драйв, пожары, Китай, Нацгвардия, спорт, дети, история, Новый Год, выставки, США, стихийные бедствия, оккупация, Львів, культура, Динамо, мир, терроризм, ЗСУ, Порошенко, коронавирус, фотопроект, учения, уикенд, военная техника, митинги, Майдан, Шахтер, корабли, юмор, обстрелы, живопись, пандемия, город, футбол, соревнования, политика, ВСУ, церковь, традиции, путешествия, суд, Киевщина, фотография, Донбасс, НАТО, люди, Александр Зубко, акции, Сергей Смоленцев, передовая, автомобили, фотоконкурсы, визиты, показы, женщины, пляжи, Бахмут, карантин, искусство, технологии, сборная Украины, Крым, архитектура, Зеленский, пейзажи, дизайн, #Євромайдан, животные, Россия, туризм, экология, фестивали, самолеты, Киев, парады, музыка, Одесса, полиция, Польша, фотоподборки, протесты, мода, выборы, общество, Карпаты, Дмитрий Дятлов, праздники, Верховная Рада, портрет, зима, медицина, ВМС, война, Путин, солдат, ДСНС, авиация, марш, столкновения