НОВОСТИ ДНЯ: Україну в неділю прогріє до +25°  Хаббл запечатлел поразительный мощный звездный взрыв   Возле Новой Зеландии нашли шесть новых видов причудливых губок   От сильных заморозков к оттепели: синоптик рассказала, к какой зиме готовиться украинцам  Рекордний урожай майже зібрали — вже є понад 46 мільйонів тонн зерна  Предложено очень простое объяснение, почему Марс не пригоден для жизни   Бабье лето пришло: какой будет погода в Украине на 26 сентябрявсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
31.03.2021   Японія   BBC Ukraine / Getty Images

У Японії зацвіла сакура - найраніше за понад тисячу років

Пік сезону цвітіння сакури в місті Кіото цьогоріч стався найраніше за останні 1 200 років. Нам про це відомо, оскільки перші записи про спостерження за цвітінням сакури в цій країні, які є в розпорядженні дослідників, зробили представники імператорського двору ще у 812 році нашої ери.
Попередній рекорд, як вважається, був встановлений у 1409 році: тоді пік сезону цвітіння припав на 27 березня. Цьогоріч це сталося на день раніше - 26 березня. Дослідники кажуть, що в останні десятиліття пік сезону цвітіння настає все раніше і можливою причиною цього називають глобальні зміни клімату. Дані демонструють, що приблизно з 1800 року піковий день сезону цвітіння в Кіото поступово зсувається з середини квітня ближче до березня.
Для Японії цвітіння сакури має важливе культурне значення, а процес милування нею навіть вважається чимось на кшталт ритуалу, який має назву ханамі. Щороку в сезон цвітіння мешканці Кіото збираються в парках із родинами та друзями, а Instagram наповнюється тисячами фотографій вишневих дерев. Ця вишня цвіте лише тиждень і символізує початок весни. Вважається, що нетривале цвітіння символізує швидкоплинність життя, рім того, сакура — традиційний символ жіночої молодості та краси.
З часів Мейдзі (з 1868 по 1912рр.) зображення сакури містяться на головних уборах учнів і військових, як показник рангу. Нині також використовується на гербах поліції та сил самооборони Японії.
За ходом сезону уважно стежать і науковці: Японське метеорологічне агентство випускає власні прогнози початку і піку цвітіння. З IX століття особливості цвітіння сакури в Японії були описані цілих 732 рази. Це перетворює ці історичні записи на найдовший і найбільш повний звіт про будь-яке природне явище у світі.
"Свідчення на кшталт часу цвітіння сакури є одними з опосередкованих історичних показників, за якими можна відновлювати дані про клімат минулого", - каже вчений-кліматолог Майкл Манн.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
#Євромайдан, технологии, столкновения, искусство, Путин, выставки, парады, передовая, Нацгвардия, митинги, показы, пляжи, корабли, суд, Порошенко, Динамо, дети, история, Одесса, учения, фотопроект, пожары, авиация, путешествия, протесты, церковь, Львів, тест-драйв, юмор, стихийные бедствия, экология, автомобили, живопись, Крым, ВСУ, АТО, ДСНС, Дмитрий Дятлов, Майдан, дизайн, мир, спорт, знаменитости, Донбасс, выборы, Верховная Рада, фестивали, фотоконкурсы, общество, архитектура, животные, зима, традиции, Лига Чемпионов УЕФА, мода, самолеты, пандемия, Киев, оккупация, портрет, ВМС, война, марш, культура, Россия, джаз, Шахтер, женщины, туризм, Китай, НАТО, фотография, Александр Зубко, сборная Украины, полиция, Зеленский, Новый Год, политики, уикенд, природа, музыка, политика, фотоподборки, солдат, Сергей Смоленцев, акции, медицина, город, досуг, США, религия, футбол, люди, праздники, соревнования, коронавирус, карантин, ЗСУ, пейзажи, Карпаты