НОВИНИ ДНЯ: Після періоду заціпеніння та вигоряння: 5 знаків зодіаку, у яких розпочнеться біла смуга у січні  Закулісся переговорів: Forbes пояснив, чому Буданов розуміє реальні позиції США та РФ  Найпопулярніші імена в Україні 2025 року: як назвати дитину  Як приготувати смачну кутю на Різдво: з якої крупи, як замочувати та варити  В Україні різко здешевшав популярний овоч: подробиці  "Сапсан", "Вільха", "Марта" і "Барвінок-К": у ЗСУ розповіли про нову зброю у війську  Богдана" має кілька переваг: у РВіА розкрили особливості української артилеріївсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
26.07.2021   Японія   Reuters, BBC, Getty Images, НОК України

Дві бронзи: Білодід та Рейзлін

20-річна українська дзюдоїстка Дар'я Білодід виборола бронзову медаль у ваговій категорії до 48 кг на Олімпійських іграх у Токіо. Це перша медаль для України на цій Олімпіаді та перша за часи незалежності олімпійська нагорода у жіночому дзюдо, повідомили в Національному олімпійському комітеті. У чвертьфіналі Білодід перемогла спортсменку з Португалії Катаріну Косту, проте у півфіналі поступилася японці Фуну Тонакі. Після цієї поразки українка могла претендувати лише на "бронзу" - для цього потрібно було перемогти ізраїльську дзюдоїстку Ширу Рішоні, що їй і вдалося.
Після завершення змагань Дар'я пояснила у Facebook, чому "бронзу" у Токіо зустріла зі сльозами на очах: "Коли мені було 6 років, у мене з'явилася одна мрія, яка всі ці роки була у мене в голові і допомагала долати труднощі. Я мріяла про золоту Олімпійську медаль. Я багато тренувалася, голодувала, терпіла, коли було дуже боляче, відмовляла собі у багатьох речах. Я ніколи нікому про це не розповідала, це знають лише найближчі люди, які бачили, яким важким був мій шлях. Все це заради одного олімпійського золота".
Дзюдоїстка зізналася, що після поразки у боротьбі за вихід у фінал "була пригнічена, розбита і зовсім не налаштована на боротьбу за бронзу": "Єдине, що змотивувало мене, це останні мамині слова перед виходом на татамі: "Виграй цю медаль заради мене". І я це зробила, заради неї і тата. Тому що вони заслужили цю медаль і присвячую її я їм. А мрія у мене все ще є і я нікому не дам забрати у мене її здійснення!".
Шпажист Ігор Рейзлін приніс Україні другу медаль на Олімпіаді в Токіо. Він став бронзовим призером змагань, перемігши італійця в поєдинку за третє місце. Спочатку він програвав у поєдинку, згодом зміг зрівняти рахунок, а наприкінці вирвав перемогу. Перед цим Рейзлін не зміг пробитися до фіналу, поступившись у півфіналі французу Ромену Каннону. Той у фіналі переміг угорця Гергея Шіклоші і завоював золоту медаль.
Раніше, у 2019 році, Ігор Рейзлін виграв бронзову нагороду на Чемпіонаті світу з фехтування у Будапешті в індивідуальних поєдинках шпажистів, і "срібло" у складі української команди.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Порошенко, фестивали, самолеты, уикенд, Китай, Польша, джаз, портрет, корабли, Киев, солдат, животные, суд, футбол, медицина, Путин, терроризм, НАТО, соревнования, стихийные бедствия, Львів, дети, ЗСУ, авиация, фотография, ВСУ, Париж, люди, зима, Війна, технологии, мир, туризм, карантин, выставки, визиты, пляжи, Динамо, дизайн, акции, оккупация, #Євромайдан, Зеленский, марш, война, Сергей Смоленцев, Верховная Рада, фотоподборки, Крым, сборная Украины, столкновения, коронавирус, пожары, автомобили, Київ, город, обстрелы, праздники, Дмитрий Дятлов, спорт, Шахтер, архитектура, Україна, политика, история, Одесса, ДСНС, Нацгвардия, природа, юмор, культура, Россия, военная техника, передовая, Новый Год, митинги, пандемия, женщины, Киевщина, Александр Зубко, искусство, церковь, полиция, пейзажи, фотоконкурсы, США, ВМС, мода, протесты, Майдан, Донбасс, путешествия, традиции, живопись, общество, фотопроект, выборы, учения, музыка, Бахмут