НОВИНИ ДНЯ: Один знак отримає неочікувану підтримку, інший — змушений буде переглянути свої рішення: рунічний прогноз на 16 травня  Чим обробити троянди перед цвітінням, щоб пишно квітли і не було попелиць: найкращі домашні засоби  Місяць у Тельці загострить емоції: гороскоп на 16 травня для всіх знаків зодіаку  Нарциси: коли садити цибулини, як доглядати та отримати пишне цвітіння щовесни  Молодик у травні 2026: Тельці - на порозі змін, Скорпіони - перед моментом істини  Як захистити капусту від білокрилки та чим підживити: народні методи, які завжди працюють  16 травня: церковне свято сьогодні, що поставити на стіл, щоб у домі водилися грошівсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
30.07.2021   Туреччина   Reuters, BBC

Пожежі в Туреччині: вогонь наблизився впритул до популярних курортів

Пожежі наблизилися впритул до популярних турецьких курортів в провінції Анталія, де багато українських туристів.
Як написала у Facebook Алеся Павлинська, яка зараз відпочиває в Туреччині, ситуація погіршилася: "Вогонь перекинувся, палає дорога на Мармарис, а по ній нам їхати через півтори години в аеропорт". Раніше Павлинська розповіла, що вона бачить стіну вогню просто зі свого готелю "Мунамар" у регіоні Ічмелер (передмістя Мармариса).
"Ще вчора бачили лише стовпи диму в лісі, а вже сьогодні зранку ми прокинулися, вийшли на вулицю, вже стоїть запах гару, а стовп диму разів у десять більший, а з неба потихеньку падає попіл", - розповіла Аліна Федяй-Зирянська, яка нині відпочиває у Сіде. Вона каже, що від попелу нині захищаються медичними масками. Аліна також розповідає, що останні два дні на узбережжі був сильний вітер.
"Спочатку літали гелікоптери з ковшами з водою, потім бачили, як літаки залітають прямо у цю хмару", - розповіла Аліна. Її родина переживає через те, що невідомо, як працюватимуть аеропорти, але у самому готелі "все працює, хоча пару разів пропадало світло", а "сніданок-обід-вечеря - за графіком".
У Манавгаті (район та одноіменне місто в провінції Анталія) через пожежі загинули троє громадян Туреччини. Проте губернатор району Мустафа Йігіт заявив, що курортна зона від пожеж не постраждала. У пресслужбі МЗС розповіли, що "28 липня вдень поблизу міста Манавгат (75 км на схід від Анталії) виникла лісова пожежа. Зважаючи на спеку та сильний вітер, пожежа швидко поширилася в напрямку Манавгата".
Там також кажуть, що повідомлень про жертв та постраждалих серед громадян України наразі немає. За перші шість місяців 2021 року Туреччину відвідали 774,5 тис. українців.
Про жахливі пожежі розповідають і українці, які живуть у Туреччині.
"Всі сидять по хатах. Сморід страшний. Вийти надвір неможливо. Окрім того, що спекотно, ще йде жар від пожежі", - розповіла Лілія Торосян, яка живе у Сіде.
А Іванні Демір, яка нині живе в Анталії, довелося залишити домівку. "Тікаємо від вогню, від диму, немає чим дихати. Багато людей залишають домівки... Жах. Це катастрофа. Згоріла майже вся екосистема", - пише вона у Facebook. За кілька годин до цього пані Іванна писала, що вони "прокинулася вночі від запаху гару, на балконі попіл.... відкрити вікно нереально".
За повідомленнями турецьких ЗМІ, у Мармарисі місцева влада оголосила про необхідність евакуації місцевих жителів та туристів через пожежі. Вогонь наблизився впритул до будинків та готелів. Туристів із двох вілл та чотирьох готелів у Мармарисі вже евакуювали. Повідомляють також і про плани евакуації в Бодрумі. Крім того, у Мармарисі ветеринарні клініки оголосили, що безкоштовно лікуватимуть тварин, постраждалих від вогню.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
фотопроект, выставки, марш, фотография, ВМС, столкновения, туризм, ЗСУ, выборы, мода, мир, люди, Россия, Порошенко, Путин, природа, фотоподборки, зима, Новый Год, футбол, коронавирус, соревнования, история, джаз, Китай, Зеленский, автомобили, Одесса, Велика Британія, культура, дизайн, Київ, фотоконкурсы, живопись, НАТО, Дмитрий Дятлов, протесты, Киевщина, Шахтер, медицина, спорт, Александр Зубко, Сергей Смоленцев, портрет, Динамо, передовая, Бахмут, Верховная Рада, пожары, политика, пейзажи, корабли, город, уикенд, фестивали, искусство, Майдан, Нацгвардия, учения, стихийные бедствия, терроризм, общество, животные, обстрелы, традиции, архитектура, США, #Євромайдан, Киев, суд, сборная Украины, солдат, технологии, оккупация, ДСНС, Париж, музыка, церковь, война, Крым, Львів, пляжи, пандемия, Польша, праздники, военная техника, митинги, Україна, Донбасс, самолеты, дети, карантин, Війна, юмор, полиция, акции, женщины, ВСУ, авиация, путешествия