НОВИНИ ДНЯ: Ці 4 знаки зодіаку ненавидять, коли їм кажуть, що робити  У Росії закінчуються вертольоти для рятувальних авіаслужб — ЗМІ  Помилки в записі трудової книжки, які "з’їдають" десятиліття роботи  Путін у відчаї: оглядач оцінив спроби РФ знизити катастрофічні втрати танків на фронті  Шмигаль на посаді міністра енергетики замінить всіх своїх заступників, - джерела  Падіння «Габбла» стає неминучим: чому телескоп може становити загрозу для людей  Трамп ввів 25-відсоткові мита для країн, які торгують з Іраномвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
30.07.2021   Туреччина   Reuters, BBC

Пожежі в Туреччині: вогонь наблизився впритул до популярних курортів

Пожежі наблизилися впритул до популярних турецьких курортів в провінції Анталія, де багато українських туристів.
Як написала у Facebook Алеся Павлинська, яка зараз відпочиває в Туреччині, ситуація погіршилася: "Вогонь перекинувся, палає дорога на Мармарис, а по ній нам їхати через півтори години в аеропорт". Раніше Павлинська розповіла, що вона бачить стіну вогню просто зі свого готелю "Мунамар" у регіоні Ічмелер (передмістя Мармариса).
"Ще вчора бачили лише стовпи диму в лісі, а вже сьогодні зранку ми прокинулися, вийшли на вулицю, вже стоїть запах гару, а стовп диму разів у десять більший, а з неба потихеньку падає попіл", - розповіла Аліна Федяй-Зирянська, яка нині відпочиває у Сіде. Вона каже, що від попелу нині захищаються медичними масками. Аліна також розповідає, що останні два дні на узбережжі був сильний вітер.
"Спочатку літали гелікоптери з ковшами з водою, потім бачили, як літаки залітають прямо у цю хмару", - розповіла Аліна. Її родина переживає через те, що невідомо, як працюватимуть аеропорти, але у самому готелі "все працює, хоча пару разів пропадало світло", а "сніданок-обід-вечеря - за графіком".
У Манавгаті (район та одноіменне місто в провінції Анталія) через пожежі загинули троє громадян Туреччини. Проте губернатор району Мустафа Йігіт заявив, що курортна зона від пожеж не постраждала. У пресслужбі МЗС розповіли, що "28 липня вдень поблизу міста Манавгат (75 км на схід від Анталії) виникла лісова пожежа. Зважаючи на спеку та сильний вітер, пожежа швидко поширилася в напрямку Манавгата".
Там також кажуть, що повідомлень про жертв та постраждалих серед громадян України наразі немає. За перші шість місяців 2021 року Туреччину відвідали 774,5 тис. українців.
Про жахливі пожежі розповідають і українці, які живуть у Туреччині.
"Всі сидять по хатах. Сморід страшний. Вийти надвір неможливо. Окрім того, що спекотно, ще йде жар від пожежі", - розповіла Лілія Торосян, яка живе у Сіде.
А Іванні Демір, яка нині живе в Анталії, довелося залишити домівку. "Тікаємо від вогню, від диму, немає чим дихати. Багато людей залишають домівки... Жах. Це катастрофа. Згоріла майже вся екосистема", - пише вона у Facebook. За кілька годин до цього пані Іванна писала, що вони "прокинулася вночі від запаху гару, на балконі попіл.... відкрити вікно нереально".
За повідомленнями турецьких ЗМІ, у Мармарисі місцева влада оголосила про необхідність евакуації місцевих жителів та туристів через пожежі. Вогонь наблизився впритул до будинків та готелів. Туристів із двох вілл та чотирьох готелів у Мармарисі вже евакуювали. Повідомляють також і про плани евакуації в Бодрумі. Крім того, у Мармарисі ветеринарні клініки оголосили, що безкоштовно лікуватимуть тварин, постраждалих від вогню.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
#Євромайдан, стихийные бедствия, живопись, традиции, Россия, фотография, музыка, ВМС, соревнования, дизайн, военная техника, марш, общество, фотопроект, Сергей Смоленцев, Одесса, зима, футбол, терроризм, митинги, Динамо, путешествия, Париж, коронавирус, автомобили, Київ, юмор, столкновения, Майдан, мир, акции, Александр Зубко, Китай, портрет, город, мода, ЗСУ, политика, пейзажи, Верховная Рада, фестивали, война, ДСНС, история, Порошенко, Дмитрий Дятлов, Нацгвардия, женщины, полиция, Шахтер, солдат, медицина, уикенд, технологии, Україна, обстрелы, Львів, праздники, авиация, Киевщина, оккупация, церковь, искусство, фотоподборки, Киев, культура, Війна, протесты, карантин, люди, Крым, передовая, ВСУ, пандемия, фотоконкурсы, корабли, Польша, животные, архитектура, пожары, Путин, Велика Британія, Зеленский, выборы, спорт, пляжи, Новый Год, туризм, выставки, дети, НАТО, природа, США, суд, Донбасс, сборная Украины, Бахмут, учения, самолеты, джаз