НОВИНИ ДНЯ: Магнітні бурі, прогноз на три дні: чого очікувати від сонячної активності 6–8 серпня  Сидіння унітазу постійно зісковзує: сантехнік пояснив, як це виправити за 5 хвилин  Гороскоп на 6 серпня для всіх знаків зодіаку: емоції будуть сильнішими, ніж зазвичай  Телефон почав заряджатися повільно: 5 головних причин та як це виправити самостійно  Спека нарешті відступить: Діденко назвала точну дату похолодання в Україні  Вибух у центрі Москви: держреєстр РФ підтвердив смерть зятя генерала Чайка  Росія ще ніколи не була такою слабкою: як удари українських дронів руйнують імперію Путінавсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
30.07.2021   Туреччина   Reuters, BBC

Пожежі в Туреччині: вогонь наблизився впритул до популярних курортів

Пожежі наблизилися впритул до популярних турецьких курортів в провінції Анталія, де багато українських туристів.
Як написала у Facebook Алеся Павлинська, яка зараз відпочиває в Туреччині, ситуація погіршилася: "Вогонь перекинувся, палає дорога на Мармарис, а по ній нам їхати через півтори години в аеропорт". Раніше Павлинська розповіла, що вона бачить стіну вогню просто зі свого готелю "Мунамар" у регіоні Ічмелер (передмістя Мармариса).
"Ще вчора бачили лише стовпи диму в лісі, а вже сьогодні зранку ми прокинулися, вийшли на вулицю, вже стоїть запах гару, а стовп диму разів у десять більший, а з неба потихеньку падає попіл", - розповіла Аліна Федяй-Зирянська, яка нині відпочиває у Сіде. Вона каже, що від попелу нині захищаються медичними масками. Аліна також розповідає, що останні два дні на узбережжі був сильний вітер.
"Спочатку літали гелікоптери з ковшами з водою, потім бачили, як літаки залітають прямо у цю хмару", - розповіла Аліна. Її родина переживає через те, що невідомо, як працюватимуть аеропорти, але у самому готелі "все працює, хоча пару разів пропадало світло", а "сніданок-обід-вечеря - за графіком".
У Манавгаті (район та одноіменне місто в провінції Анталія) через пожежі загинули троє громадян Туреччини. Проте губернатор району Мустафа Йігіт заявив, що курортна зона від пожеж не постраждала. У пресслужбі МЗС розповіли, що "28 липня вдень поблизу міста Манавгат (75 км на схід від Анталії) виникла лісова пожежа. Зважаючи на спеку та сильний вітер, пожежа швидко поширилася в напрямку Манавгата".
Там також кажуть, що повідомлень про жертв та постраждалих серед громадян України наразі немає. За перші шість місяців 2021 року Туреччину відвідали 774,5 тис. українців.
Про жахливі пожежі розповідають і українці, які живуть у Туреччині.
"Всі сидять по хатах. Сморід страшний. Вийти надвір неможливо. Окрім того, що спекотно, ще йде жар від пожежі", - розповіла Лілія Торосян, яка живе у Сіде.
А Іванні Демір, яка нині живе в Анталії, довелося залишити домівку. "Тікаємо від вогню, від диму, немає чим дихати. Багато людей залишають домівки... Жах. Це катастрофа. Згоріла майже вся екосистема", - пише вона у Facebook. За кілька годин до цього пані Іванна писала, що вони "прокинулася вночі від запаху гару, на балконі попіл.... відкрити вікно нереально".
За повідомленнями турецьких ЗМІ, у Мармарисі місцева влада оголосила про необхідність евакуації місцевих жителів та туристів через пожежі. Вогонь наблизився впритул до будинків та готелів. Туристів із двох вілл та чотирьох готелів у Мармарисі вже евакуювали. Повідомляють також і про плани евакуації в Бодрумі. Крім того, у Мармарисі ветеринарні клініки оголосили, що безкоштовно лікуватимуть тварин, постраждалих від вогню.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
церковь, медицина, США, стихийные бедствия, фотоподборки, военная техника, Росія, политика, Україна, животные, пейзажи, Александр Зубко, корабли, Новый Год, Польша, НАТО, акции, соревнования, история, ДСНС, спорт, война, культура, Війна, дизайн, Киев, люди, зима, природа, Майдан, пандемия, Київ, марш, Порошенко, терроризм, женщины, Бахмут, уикенд, авиация, автомобили, Динамо, юмор, обстрелы, выборы, музыка, Сергей Смоленцев, ВСУ, коронавирус, сборная Украины, мир, Киевщина, фестивали, ЗСУ, традиции, фотопроект, технологии, общество, Велика Британія, искусство, суд, Львів, живопись, пляжи, ВМС, Шахтер, пожары, город, дети, Зеленский, выставки, мода, полиция, архитектура, портрет, джаз, фотография, оккупация, столкновения, Донбасс, Нацгвардия, Париж, Китай, Россия, Путин, футбол, путешествия, фотоконкурсы, протесты, передовая, #Євромайдан, учения, солдат, самолеты, Дмитрий Дятлов, карантин, Верховная Рада, Одесса, туризм, праздники, митинги