НОВИНИ ДНЯ: Путін відкинув компроміси і відверто погрожує: CNN про те, як і чому Кремль знову зриває переговори  Чого найбільше бояться українці: соціологи назвали топпроблеми наприкінці 2025 року  Встигнути до Різдва: як зупинити метушню і спокійно підготуватись до свята  Путін хоче переконати всіх українців, що їм краще стати частиною РФ — експерт  Як святкували Святвечір наші предки — що з їхніх звичаїв популярне ще й досі  Переговори щодо України просунулися далі, ніж будь-коли, - голова Міноборони Британії  Рік Червоного Вогняного Коня: як прикрасити оселювсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
30.07.2021   Туреччина   Reuters, BBC

Пожежі в Туреччині: вогонь наблизився впритул до популярних курортів

Пожежі наблизилися впритул до популярних турецьких курортів в провінції Анталія, де багато українських туристів.
Як написала у Facebook Алеся Павлинська, яка зараз відпочиває в Туреччині, ситуація погіршилася: "Вогонь перекинувся, палає дорога на Мармарис, а по ній нам їхати через півтори години в аеропорт". Раніше Павлинська розповіла, що вона бачить стіну вогню просто зі свого готелю "Мунамар" у регіоні Ічмелер (передмістя Мармариса).
"Ще вчора бачили лише стовпи диму в лісі, а вже сьогодні зранку ми прокинулися, вийшли на вулицю, вже стоїть запах гару, а стовп диму разів у десять більший, а з неба потихеньку падає попіл", - розповіла Аліна Федяй-Зирянська, яка нині відпочиває у Сіде. Вона каже, що від попелу нині захищаються медичними масками. Аліна також розповідає, що останні два дні на узбережжі був сильний вітер.
"Спочатку літали гелікоптери з ковшами з водою, потім бачили, як літаки залітають прямо у цю хмару", - розповіла Аліна. Її родина переживає через те, що невідомо, як працюватимуть аеропорти, але у самому готелі "все працює, хоча пару разів пропадало світло", а "сніданок-обід-вечеря - за графіком".
У Манавгаті (район та одноіменне місто в провінції Анталія) через пожежі загинули троє громадян Туреччини. Проте губернатор району Мустафа Йігіт заявив, що курортна зона від пожеж не постраждала. У пресслужбі МЗС розповіли, що "28 липня вдень поблизу міста Манавгат (75 км на схід від Анталії) виникла лісова пожежа. Зважаючи на спеку та сильний вітер, пожежа швидко поширилася в напрямку Манавгата".
Там також кажуть, що повідомлень про жертв та постраждалих серед громадян України наразі немає. За перші шість місяців 2021 року Туреччину відвідали 774,5 тис. українців.
Про жахливі пожежі розповідають і українці, які живуть у Туреччині.
"Всі сидять по хатах. Сморід страшний. Вийти надвір неможливо. Окрім того, що спекотно, ще йде жар від пожежі", - розповіла Лілія Торосян, яка живе у Сіде.
А Іванні Демір, яка нині живе в Анталії, довелося залишити домівку. "Тікаємо від вогню, від диму, немає чим дихати. Багато людей залишають домівки... Жах. Це катастрофа. Згоріла майже вся екосистема", - пише вона у Facebook. За кілька годин до цього пані Іванна писала, що вони "прокинулася вночі від запаху гару, на балконі попіл.... відкрити вікно нереально".
За повідомленнями турецьких ЗМІ, у Мармарисі місцева влада оголосила про необхідність евакуації місцевих жителів та туристів через пожежі. Вогонь наблизився впритул до будинків та готелів. Туристів із двох вілл та чотирьох готелів у Мармарисі вже евакуювали. Повідомляють також і про плани евакуації в Бодрумі. Крім того, у Мармарисі ветеринарні клініки оголосили, що безкоштовно лікуватимуть тварин, постраждалих від вогню.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
столкновения, мода, автомобили, НАТО, Київ, спорт, самолеты, традиции, Майдан, путешествия, дети, технологии, Польша, экология, ДСНС, Киев, Одесса, портрет, фотоконкурсы, Україна, США, оккупация, Львів, уикенд, карантин, фотография, город, церковь, живопись, авиация, Александр Зубко, акции, Сергей Смоленцев, животные, природа, Париж, фотопроект, Путин, дизайн, культура, Верховная Рада, Дмитрий Дятлов, пляжи, ВСУ, медицина, праздники, пандемия, коронавирус, митинги, туризм, Динамо, Бахмут, искусство, корабли, ВМС, Россия, архитектура, Війна, передовая, протесты, марш, Киевщина, фестивали, Донбасс, пейзажи, Нацгвардия, полиция, солдат, ЗСУ, Шахтер, война, мир, история, женщины, выставки, общество, зима, учения, обстрелы, терроризм, сборная Украины, Порошенко, политика, фотоподборки, стихийные бедствия, люди, суд, #Євромайдан, юмор, пожары, Новый Год, Китай, Зеленский, футбол, соревнования, визиты, джаз, музыка, военная техника, выборы