НОВИНИ ДНЯ: Нарешті у цих знаків зодіаку в серпні закінчиться чорна смуга: кому вдасться позбутися проблем  Горіли НПЗ, склади Wildberries і не тільки: хронологія 40-денної операції СБУ проти Росії  МОН назвало найпопулярніші спеціальності серед вступників у 2026 році  Спаси, піст й Успіння Богородиці: найважливіші свята серпня за календарем ПЦУ  Кінець війни восени?: Зеленський розкрив план примусу РФ до миру  На три знаки Зодіаку обрушиться неземне щастя найближчими днями  40-денна операція для примусу РФ до миру минула: в ОП відповіли, що робитимуть далівсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
25.04.2022   Київська обл., Україна   birdinflight.com

Мешканці звільненого з-під окупації зоопарку на портретах Романа Пашковського

Зоопарк «ХІІ місяців» у селі Демидів на Київщині понад 30 днів був під окупацією. Кілька мавп навіть загинуло від стресу, у інших тварин майже закінчився корм. 1 квітня парк звільнили, його мешканці відновлюються, та все ще потребують допомоги. Фотограф Роман Пашковський зняв тварин, які пережили бойові дії, а директор парку Михайло Пінчук розповів, як «ХІІ місяців» відновлює роботу.
Дорогою до «ХІІ місяців» стоять блокпости, війна в Київській області поки все ще сильно відчувається. Тварини в зоопарку також досі виглядають шокованими, часто ховаються в кутках біля стін, але не поводяться агресивно. Під час окупації тут навіть народилося зебреня. Зараз «ХІІ місяців», як і інші зоопарки України, збирає донати, бо відвідувачів немає, а годувати тварин треба.
Михайло Пінчук:
— Війна порушила багато наших планів на початок березня. Нам потрібно було перебудувати зовнішні вольєри, які від віку вже розвалювалися, підготувати зелені насадження, а тепер ще й відремонтувати паркан, що постраждав від обстрілів. Тільки перераховувати все це можна місяць. Сьогодні працює лише половина колективу — інші або виїхали, або служать у ТрО чи ЗСУ. Але ми все ще сподіваємося відкрити зоопарк у середині травня, хоча поки і не розуміємо, яка ситуація складеться на фронті та чи будуть відвідувачі.
Зараз усі тварини на місці, в Західну Україну ми вивозили тільки приматів: коли немає газу й електрики, а на вулиці холод, вони мерзнуть та гинуть першими. До того ж кілька мавп розбилися об стіну вольєра на початку війни через стрес.
Нам потрібен спеціалізований зоопарковий корм (наприклад, перемолоті гілки для жирафа чи навіть сіно), який не купиш в Україні. Тварин можна годувати і звичайною їжею, але тільки частково. Ми чекаємо на допомогу іноземних зоопарків — саме на них розраховуємо найбільше, бо українці вже допомогли достатньо в перші дні, а багато хто втратив роботу. Але поки це лише обіцянки.
Як допомогти українським зоопарку «ХІІ місяців»:
Картковий рахунок (Приватбанк), номер картки 5169 3324 0784 1611
Реквізити для банківського переказу:
БО БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ПОРЯТУНКУ ТВАРИН ПАРКУ «ХІІ МІСЯЦІВ»
Код ЄДРПОУ: 43580570
IBAN: UA073005280000026006455080336
грн (uah)
Банк одержувача: АТ «ОТП БАНК»
Призначення платежу: Благодійний внесок на статутну діяльність

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
уикенд, Китай, выборы, Львів, Київ, митинги, передовая, фотоконкурсы, стихийные бедствия, Донбасс, #Євромайдан, мир, карантин, церковь, оккупация, Путин, обстрелы, ДСНС, война, пляжи, протесты, фотоподборки, традиции, Новый Год, Бахмут, культура, Велика Британія, акции, животные, Війна, столкновения, путешествия, военная техника, самолеты, технологии, НАТО, Сергей Смоленцев, коронавирус, музыка, город, политика, ЗСУ, Шахтер, фестивали, полиция, Верховная Рада, автомобили, футбол, Киевщина, сборная Украины, портрет, дизайн, мода, корабли, Польша, женщины, Динамо, Россия, праздники, Одесса, живопись, общество, солдат, Нацгвардия, люди, зима, авиация, туризм, Росія, спорт, ВМС, Дмитрий Дятлов, Зеленский, Париж, джаз, история, суд, учения, марш, медицина, юмор, Киев, ВСУ, Майдан, природа, пандемия, пейзажи, архитектура, фотография, терроризм, Александр Зубко, выставки, соревнования, искусство, Україна, США, пожары, дети, Порошенко, фотопроект