НОВИНИ ДНЯ: Магнітні бурі: прогноз на вихідні, 6-7 червня  Пасинкування низькорослих помідорів: як це найкраще робити для раннього врожаю  Гороскоп на 6 червня для всіх знаків зодіаку: для кого день буде вдалим, якщо не піддаватися емоціям  Як допомогти помідорам пережити спеку і не втратити врожай  Частину України накриють грозові шквали: прогноз на 6 червня  Росіяни не зможуть вільно приїжджати в Україну після війни, - Сибіга  Дипломатичний удар Зеленського: лист до Путіна має вплинути і на Трампа — NYTвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
13.07.2022   Україна   Associated Press, ДСНС, Укрінформ, Національна поліція,

Обстріляний урожай: росіяни цілять в українські хлібні поля

Дозріла пшениця і суха стерня на українських полях легко спалахують від артобстрілів російських загарбників. До проблем замінувань, вирв від снарядів улітку додалося і знищення українського врожаю вогнем. Який вигляд мають понівечені гектари зернових під час повномасштабного вторгнення рф в Україну, дивіться в добірці світлин.
російські війська обстрілюють поля у Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Херсонській областях. А близько 22% усієї української сільгоспземлі, за даними NASA Harvest, зараз окуповані росіянами.
Як повідомляє поліція Херсонщини, уже вигоріло сотні гектарів пшениці, ячменю та інших зернових культур. А знищення хліба – один із найтяжчих злочинів у воєнний час. Через постійні обстріли, зазначають правоохоронці, гасити такі пожежі складно, а на окупованих територіях росіяни навмисно не дозволяють це робити. Поліція Херсонщини порушила кримінальну справу проти російських військових, звинувачуючи їх у цілеспрямованому знищенні фермерських господарств запалювальними снарядами.
Щоб урятувати хоч частину врожаю, селяни подекуди працюють на техніці поруч зі стіною вогню. Після пожеж залишається випалена земля. Однак поля, які згоріли, будуть придатні для засіювання вже наступного сезону, стверджують в Українській зерновій асоціації (УЗА).  Водночас не отриманий прибуток від втраченого урожаю може завадити аграріям провести наступну посівну кампанію.
Офіційної оцінки спалених полів та збитків від пожеж у масштабах України немає. За даними оперативного штабу з фіксації екологічних злочинів росії при Держекоінспекції, з початку війни зафіксовано 3 тис. пожеж на площі понад 1,5 млн га, з них понад третина, або 690 тис. га, – це сільгоспземля, ще 270 тис. га – лісові угіддя.
В Українській зерновій асоціації прогнозують, що за підсумками 2022 року аграрії зберуть близько 70 млн т зернових та олійних культур. У прогноз закладено ризик того, що частину врожаю не вдасться зібрати або його знищать. Нагадаємо, що 2021 року аграрії зібрали рекордні за всю історію незалежної України 106 млн т зернових та олійних.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Россия, передовая, уикенд, соревнования, общество, история, традиции, ДСНС, ЗСУ, Нацгвардия, стихийные бедствия, город, дети, праздники, Війна, авиация, Киев, фестивали, культура, фотоконкурсы, туризм, Верховная Рада, фотография, Дмитрий Дятлов, Сергей Смоленцев, Париж, пляжи, дизайн, ВМС, музыка, военная техника, митинги, юмор, война, Одесса, Зеленский, марш, мир, Донбасс, Крым, церковь, ВСУ, портрет, Динамо, пандемия, джаз, Україна, пожары, Майдан, технологии, Велика Британія, Київ, мода, Александр Зубко, искусство, живопись, футбол, солдат, #Євромайдан, столкновения, обстрелы, животные, полиция, Бахмут, коронавирус, выставки, Путин, политика, терроризм, карантин, Шахтер, зима, самолеты, акции, НАТО, оккупация, Порошенко, выборы, США, Польша, пейзажи, медицина, сборная Украины, люди, путешествия, протесты, автомобили, фотоподборки, корабли, суд, природа, учения, Новый Год, Львів, женщины, архитектура, спорт, Китай, Киевщина, фотопроект