НОВИНИ ДНЯ: Революція у дієтології та нові настанови на 2025–2030 роки — цукор, білок і пірамідальне представлення їжі  У Польщі готують зміни для українців: кого торкнуться нові правила  Санкції дотискають Росію: нафтовий видобуток впав до мінімуму за півтора року  Захоплення Гренландії американцями означало б кінець НАТО, - єврокомісар  "Зеленський проходить шлях внутрішньої трансформації": Кулеба розповів про зміни у президенті  Свята минули, ціни пішли вгору: що відбувається з продуктами в Україні  В Україні планують збільшити оплачувану відпустку до 28 днів: подробицівсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
09.08.2022   Крим, Україна   Reuters, Радіо Свобода, соцсети, BBC

Новофедорівка: вибухи на російській авіабазі в Криму

Агентство Reuters з посиланням на очевидців повідомляє про вибухи на аеродромі в Новофедорівці в анексованому Росією Криму. Дим піднімається в районі російської авіабази, розташованої у селищі. Новофедорівка розташована на березі Чорного моря, неподалік міста Саки на західному узбережжі Криму. Раніше тут була військова частина армійської авіації України, але навесні 2014 року під час захоплення півострову Росія розмістила тут свою авіабазу. Від Новофедорівки в Криму до найближчих позицій українських збройних сил в Херсонській області біля 200 км. Про наявність в ЗСУ або постачання від західних країн ракет відповідної дальності публічно не повідомляли. Внаслідок вибухів у Новофедорівці постраждали п'ятеро людей, повідомляє російське агентство ТАСС з посиланням на призначеного Москвою голову міністерства охорони здоров'я Криму. Серед постраждалих є дитина, каже він. За його словами, одному із постраждалих роблять операцію.
На аеродромі розташований навчально-тренувальний комплекс "Нитка" та склади з боєприпасами, де відпрацьовується зліт та посадка на палубу авіаносців.
На виїзді з Новофедорівки утворилися затори: туристи поспіхом їдуть із селища.
Сьогоднішні вибухи у Новофедорівці є черговим нагадуванням про те, чий Крим, написала віцепрем'єрка Ірина Верещук у своєму телеграм-каналі. Вона стала одним із перших українських посадовців, які прокоментували цю подію.
"Сьогодні Міжнародний день корінних народів. В Україні такими вважаються кримські татари, караїми та кримчаки. А сьогоднішні вибухи в Новофедорівці є черговим нагадуванням про те, чий Крим. Бо то є Україна!" - наголосила Верещук.
Телеграм-канал "Mash на хвилі" також із посиланням на очевидців повідомив, що горять склади з боєприпасами і злітна смуга в Новофедорівці. "Перший вибух пролунав близько 15:20, всього повідомляють про десять. Попередньо пошкоджено сусідні будинки".
Згодом російський голова Криму Сергій Аксьонов заявив, що виїхав на місце події, а обставини "з’ясовуються". Радник Аксьонова Олег Крючков заявив, що поки що може "підтвердити лише сам факт кількох вибухів у районі Новофедорівки". Водночас заступниця глави російської адміністрації Сакського району Вікторія Казьмірова заявила російському державному агентству ТАСС, що "аеродром вибухає".

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Одесса, Сергей Смоленцев, пейзажи, полиция, Київ, портрет, Майдан, НАТО, музыка, Зеленский, визиты, ЗСУ, автомобили, медицина, учения, солдат, марш, самолеты, Динамо, военная техника, Польша, США, дизайн, Киев, коронавирус, война, путешествия, корабли, Киевщина, зима, фотопроект, оккупация, Дмитрий Дятлов, церковь, Бахмут, мода, люди, фестивали, ВМС, Донбасс, митинги, туризм, дети, культура, пандемия, праздники, карантин, Україна, фотоконкурсы, передовая, сборная Украины, суд, общество, джаз, фотография, природа, ВСУ, футбол, юмор, терроризм, спорт, столкновения, животные, история, Новый Год, Китай, фотоподборки, авиация, ДСНС, соревнования, обстрелы, Россия, пожары, Порошенко, технологии, уикенд, стихийные бедствия, #Євромайдан, выборы, традиции, город, Верховная Рада, Александр Зубко, архитектура, Львів, искусство, женщины, политика, выставки, пляжи, акции, живопись, Війна, Велика Британія, Париж, Путин, Шахтер, Нацгвардия, протесты, мир