НОВОСТИ ДНЯ: У РФ зафіксували у січні рекордний дефіцит бюджету  ЗМІ з'ясували, як друзі Путіна обходять санкції і хто їм в цьому допомагає  Чи можуть призовника звільнити з роботи та що в такому разі робити  Поворот на весну: коли у Києві відбудеться перелом у погоді  Якщо будемо святкувати Різдво 25 грудня: нові дати в церковному календарі на 2023 рік  Росіяни зводять укріплення та накопичують сили у Криму не для наступу, а для оборони – експерт  Найближчої ночі вдарять сильні морози, але потепління вже не за горамивсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
27.09.2022   РФ   Reuters, Associated Press

Росія: картинки мобілізації

Довгі черги машин на дорогах, що звиваються до прикордонних пунктів Росії з Грузією, Казахстаном і Монголією, і схожі черги в аеропортах. Гнівні демонстрації — не лише в Москві та Санкт-Петербурзі — але й у віддаленій крайній північній провінції Якутії та в південному регіоні Дагестану, коли жінки ганялися за поліцейським і кричали: «Ні війні!». Озброєний чоловік, який відкрив стрілянину в комісаріаті в одному з сибірських міст і важко поранив військового коменданта, заявивши: «Зараз ми всі підемо додому».
Через п’ять днів після того, як президент Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію для призову сотень тисяч резервістів для боротьби в Україні, цей крок викликав обурені протести, масову втечу людей і акти насильства по всій величезній країні.
Хоча державне телебачення намалювало райдужну картину мобілізаційної акції, а телеканал «Росія 1» у неділю показав натовпи нетерплячих чоловіків, які шикуються в чергу, щоб записатися «майже в кожному регіоні», реальність була іншою. Від початку призову почали підпалювати військомати та інші адміністративні будівлі. Хоча такі інциденти були звичайними протягом 7 місяців вторгнення, їх кількість і частота зросли після виступу Путіна. Російські незалежні ЗМІ нарахували щонайменше 17 таких інцидентів за останні дні, понад 37 до оголошення мобілізації.
У понеділок чоловік на автовокзалі в Рязані облив себе легкозаймистою рідиною та підпалив, кричачи, що він не хоче брати участь у російській «спеціальній військовій операції» в Україні. Повідомляється, що він отримав легкі тілесні ушкодження та був затриманий поліцією.
Хоча було сказано, що загальна мобілізація складала близько 300 000 чоловік, деякі ЗМІ повідомляють, що влада планує зібрати більше 1 мільйона, що Москва заперечує.
Андрій Колесніков, старший науковий співробітник Фонду Карнегі, зазначив, що опитування показують, що близько половини росіян беззастережно підтримують війну, а приблизно третина підтримує війну із застереженнями. Останні є «резервуаром сумнівів і невдоволення», — сказав Колесніков. — Вже зрозуміло, що мобілізація не часткова, і якщо це буде ставати все більш очевидним, то настрої можуть почати змінюватися. Путін сильно ризикує».

Група росіян йде пішки після перетину кордону у Верхньому Ларсі між Грузією та Росією, Грузія, 27 вересня 2022 р. Довгі черги транспортних засобів утворилися на прикордонному переході між регіоном Північної Осетії Росії та Грузією після того, як Москва оголосила про часткове військову мобілізацію

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
передовая, путешествия, тест-драйв, авиация, фотография, ВМС, юмор, визиты, Верховная Рада, Зеленский, фотопроект, Майдан, коронавирус, искусство, политики, учения, Китай, пляжи, общество, Дмитрий Дятлов, праздники, туризм, архитектура, история, стихийные бедствия, суд, пейзажи, Сергей Смоленцев, военная техника, автомобили, мода, дети, Новый Год, фотоподборки, фотоконкурсы, Карпаты, Россия, футбол, столкновения, портрет, #Євромайдан, Донбасс, обстрелы, церковь, война, женщины, Польша, дизайн, показы, уикенд, парады, природа, соревнования, пожары, ДСНС, город, Крым, Динамо, культура, живопись, акции, выборы, карантин, медицина, традиции, терроризм, животные, солдат, Путин, пандемия, экология, выставки, полиция, зима, сборная Украины, спорт, фестивали, США, Львів, НАТО, оккупация, Киевщина, Шахтер, политика, митинги, музыка, Киев, мир, самолеты, корабли, Александр Зубко, люди, ЗСУ, марш, Одесса, протесты, Нацгвардия, Порошенко, технологии, ВСУ