НОВИНИ ДНЯ: Ці 4 знаки зодіаку ненавидять, коли їм кажуть, що робити  У Росії закінчуються вертольоти для рятувальних авіаслужб — ЗМІ  Трамп ввів 25-відсоткові мита для країн, які торгують з Іраном  У Польщі готують зміни для українців: кого торкнуться нові правила  Новий заступник голови СБУ і не тільки: Зеленський затвердив кадрові перестановки  До України йде лютий мороз до -24: прогноз погоди на 12 січня  Зеленський та Буданов спланували роботу Офісу президента: чим займатимутьсявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
27.09.2022   РФ   Reuters, Associated Press

Росія: картинки мобілізації

Довгі черги машин на дорогах, що звиваються до прикордонних пунктів Росії з Грузією, Казахстаном і Монголією, і схожі черги в аеропортах. Гнівні демонстрації — не лише в Москві та Санкт-Петербурзі — але й у віддаленій крайній північній провінції Якутії та в південному регіоні Дагестану, коли жінки ганялися за поліцейським і кричали: «Ні війні!». Озброєний чоловік, який відкрив стрілянину в комісаріаті в одному з сибірських міст і важко поранив військового коменданта, заявивши: «Зараз ми всі підемо додому».
Через п’ять днів після того, як президент Володимир Путін оголосив про часткову мобілізацію для призову сотень тисяч резервістів для боротьби в Україні, цей крок викликав обурені протести, масову втечу людей і акти насильства по всій величезній країні.
Хоча державне телебачення намалювало райдужну картину мобілізаційної акції, а телеканал «Росія 1» у неділю показав натовпи нетерплячих чоловіків, які шикуються в чергу, щоб записатися «майже в кожному регіоні», реальність була іншою. Від початку призову почали підпалювати військомати та інші адміністративні будівлі. Хоча такі інциденти були звичайними протягом 7 місяців вторгнення, їх кількість і частота зросли після виступу Путіна. Російські незалежні ЗМІ нарахували щонайменше 17 таких інцидентів за останні дні, понад 37 до оголошення мобілізації.
У понеділок чоловік на автовокзалі в Рязані облив себе легкозаймистою рідиною та підпалив, кричачи, що він не хоче брати участь у російській «спеціальній військовій операції» в Україні. Повідомляється, що він отримав легкі тілесні ушкодження та був затриманий поліцією.
Хоча було сказано, що загальна мобілізація складала близько 300 000 чоловік, деякі ЗМІ повідомляють, що влада планує зібрати більше 1 мільйона, що Москва заперечує.
Андрій Колесніков, старший науковий співробітник Фонду Карнегі, зазначив, що опитування показують, що близько половини росіян беззастережно підтримують війну, а приблизно третина підтримує війну із застереженнями. Останні є «резервуаром сумнівів і невдоволення», — сказав Колесніков. — Вже зрозуміло, що мобілізація не часткова, і якщо це буде ставати все більш очевидним, то настрої можуть почати змінюватися. Путін сильно ризикує».

Російські новобранці йдуть до автобуса біля військового центру в Краснодарі, Росія, 25 вересня 2022

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
технологии, Россия, город, визиты, самолеты, Нацгвардия, спорт, музыка, Зеленский, Киевщина, выборы, общество, зима, культура, фотография, протесты, Дмитрий Дятлов, ЗСУ, Порошенко, военная техника, соревнования, столкновения, фотоконкурсы, архитектура, Сергей Смоленцев, Крым, полиция, мир, Одесса, пляжи, Польша, ДСНС, Київ, терроризм, Новый Год, стихийные бедствия, юмор, природа, церковь, пожары, солдат, искусство, джаз, путешествия, обстрелы, карантин, Александр Зубко, митинги, марш, фестивали, медицина, авиация, Шахтер, ВСУ, Киев, корабли, выставки, ВМС, Китай, дети, Війна, туризм, Париж, портрет, животные, НАТО, фотоподборки, война, #Євромайдан, Майдан, футбол, живопись, уикенд, политика, суд, история, традиции, фотопроект, Динамо, праздники, Бахмут, автомобили, пейзажи, передовая, Львів, Донбасс, оккупация, Верховная Рада, коронавирус, учения, пандемия, Путин, сборная Украины, США, Україна, люди, мода, дизайн, женщины, акции