НОВИНИ ДНЯ: Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 16 липня  Дощі відступають. Синоптик сказала, чи накриє Україну спека 16 липня  У цих знаків Зодіаку з’являться нові можливості найближчим часом  У Путіна заговорили про "сигнали" від США і зробили нову заяву щодо України: деталі  Чи буде в Україні банкнота 5000 гривень: що кажуть в НБУ про топ-номінали  Де на Місяці ховається вода: нове відкриття здивувало науковців  Як і скільки заяв подавати абітурієнтам, щоб не "пролетіти" зі вступом: пояснення МОНвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
23.11.2022   Україна   Служба безпеки України
9364 Метки:  СБУ, обыск, УПЦ МП, лавра.

Мільйони готівки та громадяни рф: що знайшла СБУ у церквах УПЦ МП

СБУ знайшла проросійську літературу, мільйони готівки та «сумнівних» громадян рф під час безпекових заходів у приміщеннях УПЦ (МП)
Служба безпеки України завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи, які проводила на територіях Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві, Корецького Свято-Троїцького монастиря та у приміщеннях Сарненсько-Поліської єпархії УПЦ на Рівненщині.
У взаємодії зі співробітниками Нацполіції та Нацгвардії було ретельно перевірено понад 350 церковних споруд і 850 осіб.
Понад 50 осіб пройшли поглиблені контррозвідувальні опитування, у тому числі з використанням поліграфа. Серед них були не лише громадяни України, а й іноземці, зокрема громадяни рф, що перебували на території об’єктів.
Деякі з них при перевірці документів надали паспорти та військові квитки СРСР, взагалі не мали оригіналів документів, а лише їх копії, або ж мали паспорти громадян України з ознаками підробки чи пошкодження. Наразі щодо них здійснюється поглиблена перевірка.
Також на території Києво-Печерської Лаври перебував 32-річний громадянин України. Він може бути причетний до протиправної діяльності в нашій країні проросійського інформаційного агентства «Антван». При цьому він є довіреною особою власника однойменної російської компанії «ANTVAN GROUP» – громадянина рф Орлова О.В., який володів в Україні низкою земельних ділянок і закладів громадського харчування. Наразі це майно заарештовано у межах кримінального провадження.
Крім того, у ході безпекових заходів виявлено:
проросійську літературу, яка використовується під час навчання у семінарії та приходських школах, у тому числі для пропаганди «русского мира»;
готівку на загальну суму понад 2 млн грн, більше ніж 100 тис. доларів США та декілька тисяч російських рублів.
Усі матеріали буде передано на відповідні експертні дослідження.
Вказані безпекові заходи відбувалися у межах чинного законодавства. Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
карантин, футбол, люди, история, Париж, корабли, пейзажи, #Євромайдан, обстрелы, выборы, полиция, ВСУ, архитектура, живопись, музыка, сборная Украины, пляжи, Львів, НАТО, Россия, Дмитрий Дятлов, митинги, фестивали, технологии, Майдан, Зеленский, зима, пожары, мода, выставки, медицина, животные, Динамо, Киев, женщины, спорт, передовая, Донбасс, стихийные бедствия, самолеты, Китай, Порошенко, терроризм, Україна, война, солдат, Велика Британія, ДСНС, дети, акции, суд, ВМС, Війна, авиация, Сергей Смоленцев, туризм, юмор, соревнования, путешествия, искусство, столкновения, Бахмут, общество, автомобили, церковь, протесты, США, фотопроект, фотография, Київ, Шахтер, традиции, Путин, военная техника, Киевщина, мир, Росія, джаз, дизайн, оккупация, Одесса, природа, город, коронавирус, марш, учения, Польша, культура, фотоподборки, портрет, праздники, политика, Верховная Рада, Александр Зубко, Новый Год, уикенд, Нацгвардия, ЗСУ, пандемия, фотоконкурсы