НОВИНИ ДНЯ: У Росії з’явився стоп-лист країн для вербування на війну проти України  Найбільша знижка від 2023 року: доходи РФ від нафти тануть на очах — що буде далі  Буданов прокоментував переговори з РФ і розкрив дату наступного раунду  Потрійний страховий стаж: хто з українців може швидше вийти на пенсію  Зеленський заговорив про мир з Білоруссю: є лише одна умова  Ґаджети "вбивають" мозок дітей: науковці б’ють на сполох через покоління Z  Ціни на гречку різко злетіли: скільки коштує крупа в лютому 2026 рокувсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
04.04.2024   Харків, Україна   Радіо Свобода, city.kharkiv.ua

Перша у світі? У Харкові збудували підземну школу

У Харкові незабаром відкриють першу в Україні підземну школу. Навчальний заклад почали будувати ще торік, він розміщений під землю на глибині 6 метрів та спланований за усіма сучасними будівельними та безпековими нормами, які відповідають параметрам бомбосховища. Тут є рекуперація повітря, протирадіаційний захист та три незалежних один від одного джерела енергопостачання. У дві зміни тут зможуть навчатись до 900 учнів. З міркувань безпеки влада не розголошує точне місце розташування навчального закладу.
Як повідомили в Департаменті освіти, у школі облаштовані 20 повноцінних навчальних кабінетів, буфетна зона, медпункт тощо. Вчитися там будуть учні 1-11 класів.
«Цього року за парти готові сісти понад 600 школярів, з яких переважна більшість - учні початкової школи, що відповідає актуальному запиту батьків. Навчання проходитиме у дві зміни. А ще діти отримуватимуть безкоштовне харчування», - розповіли в департаменті. Зокрема, у новому навчальному році за парти сядуть близько 200 першокласників.
Діти у Харкові зараз здебільшого навчаються онлайн, для деяких класів організували офлайн-навчання у Харківському метро. Переважно це молодші та випускні класи. П'ять станцій харківської підземки, відведених під школу-метро, не вміщають усіх бажаючих.
Харків є другим містом України, після Києва, за кількістю населення. Місто розташоване близько до кордону з Росією і з перших днів шикоромасштабної війни потерпає від постійних обстрілів російської армії.
Згідно з даними поліції Харківщини, станом на 24 лютого 2024 року у місті і області за два роки великої війни внаслідок дій Росії загинули 2419 цивільних, з яких 87 – діти.

Кімната для навчання та відпочинку наймолодших школярів

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Війна, пейзажи, акции, стихийные бедствия, экология, Дмитрий Дятлов, Польша, соревнования, женщины, Сергей Смоленцев, коронавирус, ЗСУ, карантин, солдат, футбол, Киев, музыка, Киевщина, архитектура, Париж, пандемия, туризм, фотоконкурсы, митинги, протесты, спорт, Новый Год, технологии, общество, пляжи, Россия, искусство, медицина, ДСНС, марш, Путин, джаз, передовая, Порошенко, автомобили, портрет, Київ, терроризм, мода, мир, ВСУ, Львів, Зеленский, Карпаты, обстрелы, Китай, США, фотоподборки, путешествия, природа, праздники, дизайн, корабли, культура, уикенд, учения, Верховная Рада, город, животные, дети, Динамо, война, живопись, история, Україна, сборная Украины, полиция, зима, выборы, Одесса, оккупация, фотопроект, самолеты, авиация, Нацгвардия, суд, фестивали, Бахмут, столкновения, ВМС, военная техника, юмор, Шахтер, Александр Зубко, НАТО, традиции, Майдан, выставки, фотография, люди, политика, пожары, церковь, Донбасс, #Євромайдан