НОВИНИ ДНЯ: Що зробити з часником у червні: поради експерта для великого врожаю  6 червня: церковне свято сьогодні, що треба зробити, щоб стати багатшим і красивішим  Полікультура: як виростити більше їжі на одній грядці  Магнітні бурі: прогноз на вихідні, 6-7 червня  Пасинкування низькорослих помідорів: як це найкраще робити для раннього врожаю  Гороскоп на 6 червня для всіх знаків зодіаку: для кого день буде вдалим, якщо не піддаватися емоціям  Як допомогти помідорам пережити спеку і не втратити врожайвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
21.11.2024   Київ, Національний експоцентр України   Олександр Зубко

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше.

Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival.

Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine.

Текст та фото — Олександр Зубко

Фото зроблені 10 листопада 2024 року.

 

«Школа вина»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
путешествия, Нацгвардия, Зеленский, Велика Британія, джаз, карантин, учения, женщины, медицина, Карпаты, Донбасс, культура, фотопроект, мода, выборы, ЗСУ, туризм, война, животные, Львів, футбол, митинги, Верховная Рада, пейзажи, Дмитрий Дятлов, Бахмут, авиация, фотография, музыка, США, столкновения, общество, традиции, праздники, ВМС, солдат, выставки, архитектура, дети, Шахтер, история, стихийные бедствия, Путин, Польша, политика, портрет, ВСУ, марш, Александр Зубко, акции, Майдан, спорт, Порошенко, суд, самолеты, пляжи, военная техника, Китай, дизайн, Київ, Новый Год, фотоподборки, Киевщина, природа, церковь, город, юмор, коронавирус, Сергей Смоленцев, корабли, автомобили, оккупация, пожары, зима, соревнования, протесты, Війна, #Євромайдан, фестивали, полиция, НАТО, Киев, ДСНС, искусство, Одесса, обстрелы, технологии, уикенд, передовая, Россия, терроризм, Париж, пандемия, Динамо, мир, фотоконкурсы, живопись, сборная Украины, люди, Україна