НОВИНИ ДНЯ: Найсильніший спад за 16 років. Основна торговельна артерія Росії не виправдала сподівання Крем  В Україні відновили можливість змінити оператора мобільного зв’язку із збереженням номера  Синоптики повідомили, яким буде січень в Україні  Російську та білоруську виключать з переліку мов, що підлягають захисту в Україні  Орбан зробив чергову заяву про війну в Україні  Що є військово-обліковим документом: у ТЦК нагадали чоловікам про обов'язок  Синоптики дали прогноз на 26 грудня в Україні. Де чекати дощі та снігвсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
06.04.2017   Донбас, Україна   Крила України/ Ярослава Зоріна
12051 Метки:  война, Донбасс, солдат.

«За тим териконом — мій брат. Теж воює, тільки не за нас»...

Молодий боєць із позивним «Фанат» показує у бік ворога. Розповідати, чого доля розділила їх із братом, хлопчина з Луганська не хоче: боляче. «А он у тому селі — моя дівчина… Колишня. Планували одружитися. Але це було ще до війни», — сумно каже він.
На цій ділянці не буває тихо. Регулярно «в гості» навідуються диверсанти. Вони висуваються або з-за терикону, або з-за посадки. Повністю заблокувати проходи нашим бійцям не вдається, надто велика сіра зона на цій ділянці. Тож українцям доводиться бути максимально пильними й регулярно відганяти ворога до їхніх триколорів.
Боєць «Люгер» проводить своєрідну екскурсію: — Оцей, найближчий, терикон уже нічийний. Іноді російські окупанти заходять на нього, але не надовго. Прийшли, відстрілялися й пішли. Для них це тимчасова позиція. Кілька тижнів тому супротивник укотре обстрілював наші позиції, влучило в кухню. Одного бійця посікло осколками, другого контузило. Тут іще намет стояв — його зрешетило. І ось іще нам таке прилетіло, — «Люгер» показує на розтрощені габіони та бліндаж, — 120-міліметрова міна впала.
Маріуполець Сергій Онисько пішов на війну під час четвертої хвилі мобілізації. Нещодавно він повернувся з госпіталю. — Я був у бліндажі, коли прилетіла міна. Влучило просто в дах. Мене привалило колодами, мішками, засипало землею… З контузією більше як тиждень пролежав у госпіталі, — згадує Сергій. — Тепер треба відновлювати укриття. Роботи тут небагато: лише полагодити перекриття, і можна знову жити…
Українці — народ хазяйновитий. Укотре переконуюся в цьому тут, на позиції.
— Тут усе по-нашому, по-українськи. Не можна жити лише війною. Он цибулю посадили, скоро буде зелена до сальця. Там сонячну батарею встановили. Вона, до речі, українського виробництва, з Тернопільщини. Зазвичай акумулятор заряджали від генератора. А заряд від цієї батареї гарантує бійцям світло цілу ніч.
На ящику з під снарядів бачу обрізану ПЕТ-пляшку з написом «На мрію». Усередині — жменя монет. «Щось не дуже коштовні мрії в хлопців», — подумала. Ніби вгадавши мої думки, відповіли: — Коли живеш на межі життя і смерті, мрії теж трансформуються. Уціліти, повернутися до рідних — ось що головне. А скарбничка… Це як удома: як же без неї?

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
фотография, США, мода, ВМС, коронавирус, Нацгвардия, Порошенко, Зеленский, Майдан, Шахтер, Крым, НАТО, природа, история, музыка, Війна, ВСУ, футбол, ДСНС, #Євромайдан, Верховная Рада, путешествия, митинги, авиация, дети, обстрелы, Путин, Россия, Париж, война, выставки, визиты, зима, культура, Дмитрий Дятлов, Китай, юмор, дизайн, мир, архитектура, уикенд, Александр Зубко, Донбасс, искусство, протесты, самолеты, полиция, праздники, Новый Год, учения, спорт, портрет, Львів, живопись, автомобили, оккупация, ЗСУ, военная техника, пляжи, Польша, экология, политика, Киевщина, фотоконкурсы, марш, технологии, столкновения, туризм, Киев, пандемия, Київ, солдат, пожары, терроризм, Сергей Смоленцев, соревнования, выборы, люди, суд, женщины, пейзажи, Україна, город, медицина, Динамо, общество, Бахмут, фотопроект, традиции, фестивали, карантин, стихийные бедствия, сборная Украины, фотоподборки, Одесса, корабли, передовая, церковь, акции, животные