НОВИНИ ДНЯ: Експерт-міжнародник пояснив, чому Путін не піде на переговори щодо закінчення війни  Сніжитиме хвилями. Синоптики дали прогноз на новий робочий тиждень в Україні  У Києві очікується сильні пориви вітру: прогноз погоди на 2 листопада  Синоптик розповіла про погоду на перший день листопада в Україні  В Україні 31 жовтня переважно без опадів, вдень до +13°  Гарбузово-шоколадна помадка: цікавий та простий рецепт  Цукати з гарбуза: рецепт корисних солодощіввсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
03.11.2017   Донбас, Україна   Прес-центр штабу АТО

День інженерних військ: сапер - професія творча і героїчна

Сапер – професія героїчна. І наші хлопці щодня доводять це: роблять проходи на мінних полях, ставлять мінно-вибухові загородження на підступах до наших позицій. І все це перед самісіньким носом ворога. Про решту своїх без перебільшення подвигів вони скромно мовчать. Кажуть: «Прочитають рідні – будуть хвилюватися».
– У нас кожен виїзд – цікаве і оригінальне завдання, – розповідає старший лейтенант Владислав Римар, командир саперної роти. – Сам процес розмінування – як розв’язання складного ребусу. Ніколи не знаєш, що цього разу вигадав ворожий сапер. Найбезпечніший і «універсальний» спосіб знешкодження інженерних боєприпасів – підрив. Але є винятки. Наприклад, треба зробити роботу тихо. Або розмінувати важливий об’єкт. У таких випадках починаєш перебирати в голові усі варіанти закладок вибухівки із власного досвіду, розповідей колег та про які читав у підручниках.
Владислав розповідає, що його підлеглі дуже часто працюють на передньому краї. Основні напрямки – поблизу Богданівки, Новотроїцького, Гранітного. Каже, що саперу життєво необхідно бути втричі уважнішим, ніж іншим військовим і дивитися слід не тільки під ноги.
– Міна чи заряд можна розмістити не тільки на землі, – ділиться офіцер. – Часто їх закріплюють на деревах, із прив’язаними звисаючими риболовними гачками. Ідеш собі лісосмугою, зачепився одягом за гачок, смикнув – вибух. Крім того, постійно треба дивитися у бік ворога, адже зосереджений виключно на мінах сапер може стати легкою мішенню для стрільця.
В основному доводиться мати справу із протипіхотними мінами, які встановлює ворог проти наших воїнів. Але навіть звичайну міну можна встановити так, що знешкодити її буде дуже важко, майже не можливо. До прикладу міни із фотоелементами.
– У нас є свої, саперні дуелі з ворогом, – каже командир роти. – Був випадок поблизу Богданівки. Стояла звичайнісінька міна, на перший погляд. Прямо як зразок у підручнику. Але виявилося не все так просто. Під нею була встановлена друга міна. А ще – йшла розтяжка до третьої міни, замаскованої за кілька метрів праворуч. Та ми розгадали цю загадку і успішно ліквідували загрозу.
Сапери кажуть, що встановлення міни – завдання творче. Фахівця обмежує лише знання своєї справи та власна уява. Кожна закладка міни розповідає історію про свого «автора». Найменша дрібниця характеризує сапера як фахівця і як особистість.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Донбасс, выставки, уикенд, Бахмут, Крым, юмор, автомобили, природа, ДСНС, зима, коронавирус, ВМС, Китай, протесты, пандемия, Зеленский, Карпаты, оккупация, Дмитрий Дятлов, история, церковь, Верховная Рада, туризм, Порошенко, фотоподборки, музыка, общество, ЗСУ, пляжи, мир, солдат, Динамо, Україна, путешествия, соревнования, Шахтер, Одесса, живопись, фотопроект, терроризм, обстрелы, Путин, война, портрет, животные, город, традиции, Нацгвардия, культура, мода, учения, спорт, акции, военная техника, футбол, Новый Год, стихийные бедствия, США, пожары, политика, полиция, митинги, фотография, марш, сборная Украины, фотоконкурсы, архитектура, технологии, Киевщина, женщины, дети, Київ, столкновения, дизайн, выборы, суд, люди, #Євромайдан, самолеты, Россия, Париж, Александр Зубко, передовая, медицина, корабли, Майдан, праздники, Сергей Смоленцев, НАТО, фестивали, Польша, Киев, ВСУ, экология, карантин, Львів, авиация, искусство, Війна, пейзажи