НОВИНИ ДНЯ: Політичний рейтинг Трампа знижується: чим незадоволені американці  Трамп розпочав глобальну торгівельну війну: що відомо  Мита Трампа обвалили світові ринки, піднявши золото до рекордного максимуму  Печиво з вівсяних пластівців з бананом, горіхами та родзинками: простий рецепт  Як приготувати надзвичайно смачний сендвіч з куркою  В Україну йде суттєве похолодання та сніг, місцями до 15 см  Ліміти на карткові перекази. Стало відомо, чи будуть діяти з 1 квітнявсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
04.06.2018   Харків, Україна   pravda.com.ua

Установа № 27: як живе колишнє СІЗО, куди потрапили Штепа і Зайцева

Велика територія, обнесена "колючкою", розмістилася в Харкові між станціями метро "Холодна гора" та "Південий вокзал". За старою звичкою харків’яни називають це місце СІЗО, але у 2014 році його реорганізували в установу виконання покарань №27. Це місце має свою моторошну історію. Відкрита у 1848 році в’язниця бачила чимало заарештованих та розстрілів. "Найвищу міру покарання" тут приводили у виконання до 1970-х років.
Зараз установі доводиться приймати скандальних особистостей. Таких, як одіозна екс-голова Слов’янська Неля Штепа, підозрювані у скоєнні смертельного ДТП у Харкові Олена Зайцева та Геннадій Дронов. "Куди ж, якщо не до нас?", – кажуть працівники.
На сьогодні у колишньому СІЗО утримуються й ті, хто ще не отримав вироку суду, й такі, хто вже відбуває покарання. Сюди поміщають лише "першоходів" – ув'язнених, які опинилися за решіткою вперше за злочини середньої тяжкості, або тяжкі. Станом на кінець травня 2018 року тут знаходяться 1830 людей  при максимальній наповненості 2400. У штаті – 420 працівників.
На великій території розташовано декілька корпусів, де утримують ув’язнених і підозрюваних. Спілкуватися з тими, хто ще знаходиться під слідством і утримується в ізоляторі, заборонено. До таких арештантів приставляють лише досвідчених працівників. Саме в ізоляторі утримували Нелю Штепу, зараз там знаходяться Олена Зайцева та Геннадій Дронов.
Робітники установи вже давно стомилися від запитань про відомих на всю Україну "мешканців" колишнього СІЗО. Лише повторюють: всі арештанти для них однакові, незалежно від статусу на свободі, а розголос іншої інформації заборонений. 
Як і у будь-якому колективі, серед засуджених виникають сварки. Однак, кажуть працівники установи, масових бійок і поножовщини, які показують у фільмах, не трапляється.

Найцінніші екземпляри тюремної бібліотеки – книжки 80-х років позаминулого сторіччя з гербами та раритетні печатки на сторінках. Ці книжки не дають в руки нікому з ув'язнених

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
война, сборная Украины, ВМС, традиции, дизайн, юмор, выставки, фестивали, Порошенко, оккупация, архитектура, музыка, соревнования, акции, Бахмут, #Євромайдан, стихийные бедствия, фотография, обстрелы, фотоконкурсы, Путин, корабли, авиация, Россия, медицина, полиция, Шахтер, Динамо, дети, пандемия, Київ, митинги, Дмитрий Дятлов, мода, спорт, живопись, технологии, выборы, Киев, портрет, футбол, уикенд, солдат, Нацгвардия, Верховная Рада, Україна, Карпаты, ДСНС, военная техника, праздники, Війна, ВСУ, Китай, Александр Зубко, политика, люди, фотоподборки, Новый Год, пляжи, Зеленский, животные, общество, мир, Крым, Майдан, столкновения, учения, природа, туризм, Донбасс, пейзажи, история, Сергей Смоленцев, женщины, самолеты, Киевщина, искусство, марш, фотопроект, карантин, Одесса, суд, город, культура, автомобили, ЗСУ, Львів, НАТО, коронавирус, передовая, путешествия, церковь, протесты, Париж, США, терроризм, зима, Польша, пожары, визиты