НОВИНИ ДНЯ: Чого очікувати Україні від Трампа у разі перемоги на виборах у США: думки експертів  Синоптик розповів, які регіони України "припорошить" снігом і коли опади припиняться  Морози і сильний вітер: синоптик дала прогноз погоди на 5 листопада  Погода на 5 листопада: синоптикиня попередила про нічні морози  У Києві очікується сильні пориви вітру: прогноз погоди на 2 листопада  Синоптик розповіла про погоду на перший день листопада в Україні  В Україні 31 жовтня переважно без опадів, вдень до +13°всі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
06.06.2019   Франція   Радіо Свобода, wikipedia.org

День «Д»: висадка десанту у Нормандії 6 червня 1944 року

6 червня відзначають 75-річчя найбільшого морського десанту в історії під назвою День «Д». Висадка в Нормандії, що поклала початок звільненню Західної Європи від нацистської окупації, залишається найбільшою загалом десантною операцією в історії людства.
День «Д» став першим етапом грандіозної битви на Заході — операції «Оверлорд» — стратегічної операції військ Антигітлерівської коаліції по деокупації північно-західної Франції. Головну роль у проведенні операції відіграли війська Сполучених Штатів, Великої Британії та Канади. Після висадки військові контингенти зі складу Вільної Франції та Війська Польського брали участь у бойових діях, разом з невеликими підрозділами Чехословаччини, Королівств Греції, Бельгії, Нідерландів та Норвегії.
6 червня 1944 року, у «День Д», операція «Оверлорд», якою відкрився Другий фронт, розпочалася з наймасштабнішої у світовій історії висадки повітряного десанту із залученням 12 000 літаків, яка передувала морській десантній операції. Майже 160 000 солдатів морського десанту на 4 тисячах транспортних суден та десантних кораблів одночасно перетнули Ла-Манш та вторглися до Франції. З моря цю армаду підтримували 600 військових кораблів. Перед початком висадки на берег авіація союзників буквально виорала прилеглу місцевість бомбами; 2 500 важких бомбардувальників скинули 10 000 тонн бомб, а 7 000 винищувачів та штурмовиків прочесали оборонні позиції німців.
Загалом битва тривала протягом двох з половиною місяців, доки 24 серпня головні сили противника не були оточені у Фалезькому котлі, а 25 числа був звільнений Париж. 31 серпня 1944 операція «Оверлорд» завершилася форсуванням союзними військами річки Сена та зосередженням на території континентальної Європи майже 3 000 000 особового складу військ союзників.
Під час висадки у десанту у Нормандії втрати союзників склали біля 10 000 осіб, німці втратили до 9 000 військових. Від 15 000 до 20 000 мирних французьких мешканців загинуло під час вторгнення — в основному в результаті бомбардувань союзною авіацією. Загалом, у ході операції «Оверлорд» втрати з обох сторін сягали величезних цифр. Союзники втратили за різними даними від 225 606 до 226 386 солдатів і офіцерів, близько 240 000 німецьких солдат загинули.

Німецькі берегові укріплення. Вмурована башта танку. Плацдарм «Омаха»

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
традиции, суд, соревнования, протесты, #Євромайдан, искусство, солдат, выборы, выставки, корабли, коронавирус, полиция, архитектура, Польша, война, футбол, терроризм, фотопроект, ВМС, экология, автомобили, самолеты, мода, портрет, Війна, фотоподборки, сборная Украины, туризм, культура, ВСУ, ДСНС, Сергей Смоленцев, ЗСУ, город, США, Александр Зубко, Донбасс, карантин, стихийные бедствия, акции, медицина, история, НАТО, Новый Год, дизайн, Бахмут, оккупация, Киев, марш, фотография, Китай, праздники, Львів, Крым, Порошенко, фотоконкурсы, дети, Путин, фестивали, Верховная Рада, музыка, пейзажи, уикенд, животные, митинги, спорт, столкновения, визиты, юмор, Россия, общество, технологии, природа, пляжи, политика, Динамо, Нацгвардия, Київ, учения, люди, живопись, пожары, Одесса, Дмитрий Дятлов, авиация, Україна, Париж, военная техника, женщины, обстрелы, Шахтер, Зеленский, зима, Майдан, мир, церковь, пандемия, Киевщина, путешествия, передовая