НОВОСТИ ДНЯ: На території Росії заарештували активи Volkswagen  Українцям дали поради, як захистити свою платіжну картку від шахраїв  Путін знає, що ЗСУ готують для Криму "вогневий дощ", і готовий до здачі – Арестович  Діставайте парасольки: 21 березня в Україну нагрянуть дощі  В УПЦ МП дали відповідь Епіфанію, який закликав звільнити Лавру від "московського ярма"  Падіння цін на бензин припинилося, дизель та автогаз дешевшають на АЗС  Дощі, туман та потепління до +18: прогноз погоди на тижденьвсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
21.01.2020   Україна   Радіо Свобода

Соборність України. «Живий ланцюг» 1990 року в архівних фото

З0 років тому в Україні відбувся «Живий ланцюг» («Українська хвиля») з нагоди 71-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року. Ця акція, яка відбулася у неділю, 21 січня 1990 року, в переддень свята Злуки – одна із наймасштабніших такого роду у світовій історії.
«Живий ланцюг» став одним із важливих кроків до відновлення Української держави. Люди взялися за руки, щоб продемонструвати Соборність України на шляху до незалежності. Акцію «Українська хвиля» організував Народний Рух України, виконавчий орган якого – Секретаріат – очолював колишній політв’язень Михайло Горинь.
Ланцюг починався в Івано-Франківську від Центрального народного дому (колишньої резиденції парламенту ЗУНР і місця ухвалення Акту Злуки), йшов через Стрий (звідси йшло його відгалуження на Закарпаття), Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир до Києва. Початок ланцюга в Івано-Франківську зумовлений тим, що саме Івано-Франківськ (тодішній Станіславів) у 1919 році був столицею ЗУНР. «Українська хвиля» простягалася на близько 700 кілометрів. У «ланцюзі» взяли участь, за офіційними даними радянського режиму, близько 450 тисяч осіб. За неофіційними оцінками – від 1 до 5 мільйонів.
Щільність «ланцюга» була неоднорідною – від кількох рядів у центрі Львова до інтервалу в десятки метрів у деяких районах Київщини та Житомирщини. Передбачаючи таку ситуацію, штаб акції скеровував у такі місця автобуси з активістами зі Львова й Івано-Франківщини. Фінансування акції не склало для її організаторів надзвичайних проблем завдяки ентузіазму активістів: пальне для автотранспорту учасники акції забезпечували власним коштом.
Після проведення «Живого ланцюга» у Києві, Житомирі, Львові та Івано-Франківську відбулися мітинги-молебні.

Живий ланцюг» у столиці України, який тягнеться до Львова, а далі – до Івано-Франківська. Київ, 21 січня 1990 року

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
Китай, стихийные бедствия, пляжи, мир, путешествия, история, туризм, марш, церковь, терроризм, Карпаты, коронавирус, уикенд, Киевщина, война, Шахтер, Киев, передовая, Рождество, визиты, Донбасс, природа, Дмитрий Дятлов, женщины, Зеленский, город, оккупация, #Євромайдан, парады, сборная Украины, Россия, Верховная Рада, военная техника, столкновения, дети, Крым, Новый Год, соревнования, Сергей Смоленцев, спорт, суд, портрет, футбол, зима, самолеты, Порошенко, фотопроект, выставки, карантин, Львів, юмор, животные, США, протесты, праздники, НАТО, ДСНС, Майдан, дизайн, ВСУ, экология, авиация, живопись, пандемия, солдат, тест-драйв, культура, акции, пейзажи, музыка, корабли, Путин, Динамо, фотоконкурсы, пожары, традиции, технологии, учения, мода, ВМС, фестивали, Польша, фотография, митинги, показы, Одесса, архитектура, Александр Зубко, обстрелы, ЗСУ, люди, Нацгвардия, политика, общество, искусство, фотоподборки, полиция, автомобили, выборы, медицина