НОВОСТИ ДНЯ: РФ офіційно визнала участь росіян у збройному конфлікті на сході - Україна в ТКГ  Петиція про відеокамери у дитсадках набрала необхідну кількість голосів  Потеплеет до +20, а потом придут морозы: в Укргидрометцентре назвали даты короткого бабьего лета  Оборонна співпраця: Таран розповів, про що домовились з главою Пентагону  Україна та США спільно протидіятимуть Росії у Чорноморському регіоні  Прячьте зонтики: какую погоду ждать в Украине 20 октября  Вийшла дев’ята серія проєкту «10 Днів незалежності України», присвячена Помаранчевій революціївсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
21.01.2020   Україна   Радіо Свобода

Соборність України. «Живий ланцюг» 1990 року в архівних фото

З0 років тому в Україні відбувся «Живий ланцюг» («Українська хвиля») з нагоди 71-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року. Ця акція, яка відбулася у неділю, 21 січня 1990 року, в переддень свята Злуки – одна із наймасштабніших такого роду у світовій історії.
«Живий ланцюг» став одним із важливих кроків до відновлення Української держави. Люди взялися за руки, щоб продемонструвати Соборність України на шляху до незалежності. Акцію «Українська хвиля» організував Народний Рух України, виконавчий орган якого – Секретаріат – очолював колишній політв’язень Михайло Горинь.
Ланцюг починався в Івано-Франківську від Центрального народного дому (колишньої резиденції парламенту ЗУНР і місця ухвалення Акту Злуки), йшов через Стрий (звідси йшло його відгалуження на Закарпаття), Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир до Києва. Початок ланцюга в Івано-Франківську зумовлений тим, що саме Івано-Франківськ (тодішній Станіславів) у 1919 році був столицею ЗУНР. «Українська хвиля» простягалася на близько 700 кілометрів. У «ланцюзі» взяли участь, за офіційними даними радянського режиму, близько 450 тисяч осіб. За неофіційними оцінками – від 1 до 5 мільйонів.
Щільність «ланцюга» була неоднорідною – від кількох рядів у центрі Львова до інтервалу в десятки метрів у деяких районах Київщини та Житомирщини. Передбачаючи таку ситуацію, штаб акції скеровував у такі місця автобуси з активістами зі Львова й Івано-Франківщини. Фінансування акції не склало для її організаторів надзвичайних проблем завдяки ентузіазму активістів: пальне для автотранспорту учасники акції забезпечували власним коштом.
Після проведення «Живого ланцюга» у Києві, Житомирі, Львові та Івано-Франківську відбулися мітинги-молебні.

Живий ланцюг» у столиці України, який тягнеться до Львова, а далі – до Івано-Франківська. Київ, 21 січня 1990 року

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
Верховная Рада, ВМС, Зеленский, НАТО, автомобили, искусство, технологии, культура, город, Киев, фотоподборки, зима, фотопроект, Донбасс, США, Дмитрий Дятлов, АТО, Путин, учения, животные, пожары, тест-драйв, ЗСУ, выставки, выборы, передовая, живопись, туризм, фотография, путешествия, заводы, праздники, Львів, война, портрет, знаменитости, Новый Год, Майдан, Одесса, пейзажи, акции, #Євромайдан, марш, история, протесты, природа, сборная Украины, Динамо, пляжи, коронавирус, экология, юмор, суд, религия, музыка, церковь, традиции, фестивали, мода, депутаты, медицина, фотоконкурсы, люди, ДСНС, самолеты, Нацгвардия, Карпаты, Лига Чемпионов УЕФА, Сергей Смоленцев, Россия, дизайн, уикенд, политики, ВСУ, женщины, столкновения, дети, Шахтер, оккупация, карантин, спорт, архитектура, показы, Китай, митинги, политика, стихийные бедствия, полиция, Порошенко, соревнования, авиация, пандемия, джаз, солдат, Александр Зубко, корабли, парады, мир, футбол, общество