НОВИНИ ДНЯ: Кабачки виростуть справжніми гігантами: потрібно лише полити їх одним простим засобом  Сонце зникне майже на хвилину: коли і де спостерігати перше за 27 років повне сонячне затемнення у 2026 році  Ложка цієї спеції на півтора літра води – попелиці на трояндах не буде: чим обробити  Початок астрономічного літа продовжує впливати на всіх: що чекає на всі знаки зодіаку до кінця червня  Найкращий час для поливання рослин у спеку назвали експерти: і це не ранок  Гороскоп на 25 червня за картами Таро: Левам - затримки, Стрільцям - переживання  Чому на персику немає плодів: помилка, яку роблять навіть досвідчені садівникивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
21.01.2020   Україна   Радіо Свобода

Соборність України. «Живий ланцюг» 1990 року в архівних фото

З0 років тому в Україні відбувся «Живий ланцюг» («Українська хвиля») з нагоди 71-річчя проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року. Ця акція, яка відбулася у неділю, 21 січня 1990 року, в переддень свята Злуки – одна із наймасштабніших такого роду у світовій історії.
«Живий ланцюг» став одним із важливих кроків до відновлення Української держави. Люди взялися за руки, щоб продемонструвати Соборність України на шляху до незалежності. Акцію «Українська хвиля» організував Народний Рух України, виконавчий орган якого – Секретаріат – очолював колишній політв’язень Михайло Горинь.
Ланцюг починався в Івано-Франківську від Центрального народного дому (колишньої резиденції парламенту ЗУНР і місця ухвалення Акту Злуки), йшов через Стрий (звідси йшло його відгалуження на Закарпаття), Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир до Києва. Початок ланцюга в Івано-Франківську зумовлений тим, що саме Івано-Франківськ (тодішній Станіславів) у 1919 році був столицею ЗУНР. «Українська хвиля» простягалася на близько 700 кілометрів. У «ланцюзі» взяли участь, за офіційними даними радянського режиму, близько 450 тисяч осіб. За неофіційними оцінками – від 1 до 5 мільйонів.
Щільність «ланцюга» була неоднорідною – від кількох рядів у центрі Львова до інтервалу в десятки метрів у деяких районах Київщини та Житомирщини. Передбачаючи таку ситуацію, штаб акції скеровував у такі місця автобуси з активістами зі Львова й Івано-Франківщини. Фінансування акції не склало для її організаторів надзвичайних проблем завдяки ентузіазму активістів: пальне для автотранспорту учасники акції забезпечували власним коштом.
Після проведення «Живого ланцюга» у Києві, Житомирі, Львові та Івано-Франківську відбулися мітинги-молебні.

«Живий ланцюг» у центрі Києва біля будівлі Національного академічного театру опери та балету України імені Тараса Шевченка

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Бахмут, Київ, медицина, зима, Війна, пейзажи, самолеты, пляжи, Париж, политика, фестивали, мир, НАТО, дети, город, военная техника, церковь, Львів, Польша, коронавирус, история, ЗСУ, Сергей Смоленцев, суд, пандемия, живопись, футбол, выставки, спорт, Россия, война, Дмитрий Дятлов, авиация, природа, Нацгвардия, учения, обстрелы, женщины, стихийные бедствия, животные, соревнования, Одесса, мода, праздники, искусство, туризм, ДСНС, протесты, ВСУ, митинги, общество, Порошенко, Шахтер, оккупация, полиция, передовая, путешествия, пожары, Майдан, столкновения, Україна, фотография, Динамо, люди, дизайн, джаз, Росія, Александр Зубко, Зеленский, Велика Британія, корабли, ВМС, #Євромайдан, культура, автомобили, фотопроект, портрет, Китай, Путин, Киевщина, архитектура, фотоподборки, юмор, карантин, технологии, традиции, Киев, акции, выборы, терроризм, США, фотоконкурсы, уикенд, Донбасс, марш, музыка, сборная Украины, Верховная Рада, солдат, Новый Год