НОВОСТИ ДНЯ: Європейський центральний банк планує змінити дизайн євро  Археологи знайшли найбільший у Скандинавії будинок часів Залізної доби  Hubble відновив роботу спектрографа і тестуватиме нову «прошивку»  Hubble показав галактичне «око» у сузір’ї Тукан  От -15 и ниже. Когда в Украину придут сильные морозы — прогноз синоптика  Застройщики распродадут неликвид "под бой курантов" – подноготная новогодних скидок  Китайський місяцехід зняв загадковий об’єкт, схожий на хижувсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
14.04.2020   США   Радіо Свобода

Уроки карантину зі США: Філадельфія і Сент-Луїс у розпал «іспанки» в 1918-му

Історія зберігає уроки того, як країни боролися з епідеміями, а світ ­– із пандемією. «Іспанський грип», який століття тому поширився по всьому світі, забрав життя мільйонів людей. У найгіршій перспективі коронавірус буде порівнянний із «іспанкою».
У розпал пандемії «іспанського грипу» в 1918 році у Філадельфії, найбільшому місті штату Пенсильванія у США, не скасували помпезний парад. Інше місто у США, Сент-Луїс, навпаки, скасувало всі публічні заходи і відразу ж запровадило суворі карантинні заходи. В результаті в Філадельфії було набагато більше смертей від «іспанки», ніж у Сент-Луїсі. Чисельність населення Філадельфії становила тоді 1,7 мільйона осіб, а в Сент-Луїсі жили трохи більше ніж 680 тисяч, він був четвертим за чисельністю населення містом у США. І, якщо порівнювати за чисельністю населення з Філадельфією, то в Сент-Луїсі повинні були б померти трохи менше ніж 4800 людей. А померли 700. А в Філадельфії не пережили цю хворобу 12 тисяч людей.
Як пандемію «іспанки» пережили в Філадельфії і Сент-Луїсі, містах, що за півтори тисячі кілометрів одне від одного, розповідаємо в фотогалереї.

На ліхтарному стовпі біля будівлі мерії в Філадельфії повісили табличку з написом «Плювок сіє смерть». Влада встановила 1918 року такі вивіски по всьому місту і роздавала листівки жителям із порадами, що робити в розпал епідемії, в надії зупинити поширення «іспанського грипу».

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
история, война, пейзажи, солдат, Киев, спорт, Новый Год, дизайн, ЗСУ, марш, сборная Украины, Одесса, митинги, карантин, ВМС, Карпаты, оккупация, показы, США, Россия, традиции, депутаты, архитектура, коронавирус, Зеленский, портрет, туризм, праздники, выставки, люди, фотоконкурсы, Порошенко, акции, автомобили, церковь, Верховная Рада, тест-драйв, столкновения, Динамо, искусство, пандемия, живопись, фотография, корабли, музыка, пожары, полиция, общество, соревнования, экология, Лига Чемпионов УЕФА, самолеты, Донбасс, стихийные бедствия, Дмитрий Дятлов, Александр Зубко, протесты, Крым, передовая, путешествия, природа, ВСУ, фотопроект, НАТО, Китай, Путин, футбол, фотоподборки, ДСНС, мир, Сергей Смоленцев, АТО, юмор, Майдан, медицина, культура, женщины, политика, город, заводы, дети, зима, Львів, технологии, уикенд, парады, политики, #Євромайдан, животные, авиация, Нацгвардия, фестивали, учения, Шахтер, мода, пляжи, церква, суд, выборы, знаменитости