НОВОСТИ ДНЯ: Глоба назвал любимчиков Водяного Тигра: им повезет в 2022 году  У Мексиці знайшли ацтекський храм XVI cтоліття  Астрономи знайшли екзопланету, де рік триває менш як 8 годин  На Украину надвигается мощный снегопад  Сотня метеорів на годину: коли українці зможуть побачити зорепад Гемініди  Цены на вторичное жилье в Киеве выросли: названы самые дорогие и дешевые районы  Будет много солнечных дней: климатолог дала прогноз на зиму в Украиневсе новости дня
Фото и Видео
Фоторепортажи
14.04.2020   США   Радіо Свобода

Уроки карантину зі США: Філадельфія і Сент-Луїс у розпал «іспанки» в 1918-му

Історія зберігає уроки того, як країни боролися з епідеміями, а світ ­– із пандемією. «Іспанський грип», який століття тому поширився по всьому світі, забрав життя мільйонів людей. У найгіршій перспективі коронавірус буде порівнянний із «іспанкою».
У розпал пандемії «іспанського грипу» в 1918 році у Філадельфії, найбільшому місті штату Пенсильванія у США, не скасували помпезний парад. Інше місто у США, Сент-Луїс, навпаки, скасувало всі публічні заходи і відразу ж запровадило суворі карантинні заходи. В результаті в Філадельфії було набагато більше смертей від «іспанки», ніж у Сент-Луїсі. Чисельність населення Філадельфії становила тоді 1,7 мільйона осіб, а в Сент-Луїсі жили трохи більше ніж 680 тисяч, він був четвертим за чисельністю населення містом у США. І, якщо порівнювати за чисельністю населення з Філадельфією, то в Сент-Луїсі повинні були б померти трохи менше ніж 4800 людей. А померли 700. А в Філадельфії не пережили цю хворобу 12 тисяч людей.
Як пандемію «іспанки» пережили в Філадельфії і Сент-Луїсі, містах, що за півтори тисячі кілометрів одне від одного, розповідаємо в фотогалереї.

На плакаті написано, зокрема, що не можна плювати на землю, бо це поширює хворобу. Напис вивісили в жовтні 1918 року на вході в уже згаданий Завод морської авіації – серед працівників якого багато вже захворіли і 30 на той час померли. З усіх міст США Філадельфія потерпіла від «іспанки» найбільше.

Фоторепортажи

все фоторепортажи
Популярные теги
праздники, полиция, митинги, животные, живопись, ВМС, архитектура, протесты, показы, коронавирус, АТО, фотография, пейзажи, солдат, юмор, парады, Верховная Рада, дизайн, Киев, фотопроект, пожары, дети, экология, Майдан, религия, ЗСУ, Дмитрий Дятлов, уикенд, мир, марш, фестивали, Крым, авиация, церковь, Донбасс, Лига Чемпионов УЕФА, самолеты, общество, искусство, #Євромайдан, заводы, тест-драйв, женщины, пляжи, война, мода, музыка, Львів, портрет, история, путешествия, оккупация, передовая, фотоподборки, стихийные бедствия, Китай, суд, карантин, США, культура, ДСНС, медицина, Александр Зубко, фотоконкурсы, спорт, учения, политика, Одесса, Нацгвардия, туризм, Динамо, город, знаменитости, НАТО, Шахтер, Карпаты, технологии, депутаты, люди, Зеленский, футбол, пандемия, Сергей Смоленцев, Путин, столкновения, Новый Год, соревнования, акции, корабли, выборы, автомобили, ВСУ, Россия, Порошенко, выставки, политики, сборная Украины, зима, природа, традиции