НОВИНИ ДНЯ: Олімпійські ігри-2026: що треба знати про головні зимові змагання чотириріччя  Тримаються дуже сильні морози: де 3 лютого очікується -28°  Евакуація населення з Києва: у КМДА повідомили, чи розглядають такий варіант  Генерал США назвав три умови, які можуть змусити Путіна припинити війну  Місячний гороскоп: що можна і чого не можна робити 3 лютого  Україну скують морози до -27, але не всюди: де 3 лютого чекати аномальні +5 градусів  Особливо потужна дзеркальна дата 02.02.2026: як загадати бажання в цей день та що не можна робитивсі новини дня
Фото і Відео
Фоторепортажі
27.11.2020   Україна   Радіо Свобода

Студенти створили онлайн-ресторан зі стравами, які допомогли українцям вижити у Голодомор

До 28 листопада, у День пам'яті жертв Голодомору, студенти Української академії лідерства запустили онлайн-ресторан зі стравами з продуктів, якими українці харчувалися під час Голодомору 1932-33 років.
До «меню сайту» увійшли: затеруха з кори дерев, паляниці з картопляних відходів, хлібці з запеченої соломи тощо. У графі «Дізнатися ціну» замість вартості – інформація про те, як кожна з цих страв допомогла свого часу тисячам людей вижити. Також на сайті можна подивитися відео з історіями очевидців, яким вдалося вціліти, і прочитати історії постраждалих сімей.
Онлайн-ресторан є мультимедійним продовженням проєкту «Uncounted since 1932», метою якого є поширення знань про Голодомор, геноцид української нації та злочини радянської влади. Минулі три роки студенти організовували вуличні поп-ап ресторани зі стравами часів Голодомору і пригощали всіх охочих у семи містах країни, а також в Ізраїлі та Бельгії.
Світлини проєкту «Uncounted since 1932», надані Українською академією лідерства.

Хлібці – запечена кришена солома разом із просяною й гречаною половою, макухою з конопляного сім’я, товченого в ступі. Ціна цієї страви — мільйони врятова-них українців, які вижили завдяки сурогатам: сушеній соломі, гнилим кавунам, картопляному лушпинню. Вони буквально доїдали за тваринами.

Фоторепортажі

всі Фоторепортажі
Популярные теги
Шахтер, туризм, суд, соревнования, Україна, коронавирус, праздники, Київ, Зеленский, Польша, выставки, марш, Александр Зубко, Новый Год, Львів, стихийные бедствия, полиция, учения, политика, Россия, Майдан, Верховная Рада, зима, город, живопись, оккупация, мир, фотография, Киевщина, ВСУ, искусство, уикенд, НАТО, ЗСУ, Бахмут, #Євромайдан, фестивали, Війна, общество, Нацгвардия, люди, сборная Украины, Китай, Сергей Смоленцев, карантин, дизайн, митинги, джаз, война, традиции, выборы, фотопроект, военная техника, история, акции, столкновения, фотоподборки, Одесса, путешествия, корабли, пляжи, дети, Донбасс, США, пандемия, юмор, архитектура, обстрелы, футбол, Путин, Париж, церковь, Карпаты, автомобили, культура, Киев, Велика Британія, животные, Динамо, авиация, мода, самолеты, терроризм, передовая, технологии, Дмитрий Дятлов, Порошенко, пожары, протесты, солдат, фотоконкурсы, женщины, портрет, пейзажи, медицина, природа, музыка, спорт, ВМС, ДСНС