НОВОСТИ ДНЯ: Электрогитару Боба Дилана выставили на продажу за $490 тысяч  Абрамовичу не продлили британскую визу - СМИ   Гройсман о росте пенсий: Я против сиюминутных подачек  Без масла и сметаны: Супрун объяснила, как правильно лечить ожоги  Акционерам Tesla советуют снять Илона Маска с поста  Абрамович уже несколько недель не может вернуться в Великобританию  В Молдове 20 мая выбирают мэров Кишинева и Бельцвсе новости дня
Бизнес
Экономика
13.06.2017 1704

Долар не падає, то гривня зростає. Непередбачувано

Традиційний фінансовий інструмент для накопичення українців не виправдовує очікувань. В київських обмінниках, після довгого "стояння" на 26.00, курс продажу долара пішов униз. На вечір понеділка долар можна купити за 25.98.

В особистих повідомленнях невеличка паніка. Хтось запитує, чи падатиме долар далі, "бо я купив по 28 і вже втратив купу грошей". Інші клянуть різноманітних "ґуру", які гарантували, що курс долара не впаде нижче 27, потім 26.50, остання "тверда" гарантія була 26.00. Найвитриваліші запитують, чи може прийшов час купляти? Всіх цікавить, що буде з доларом далі...
Любі друзі! (С)
З доларом все гаразд. Він ще довго буде основною валютою в світі. Це гривня зростає відносно світових валют. І ніхто не знає, що далі буде з гривнею. Навіть Національний банк України, з Гонтаревою чи без неї. Курс залежить від попиту і пропозиції. На сьогодні пропозиція більша за попит, тобто, бажаючих продати долари більше, ніж бажаючих купити. Приплив іноземної валюти в економіку України більший, ніж відплив.
НБУ теж викуповує долари в свої золотовалютні резерви, згладжуючи курс. Але, хоч Нацбанк потенційно може скупити всі долари світу за свіженадруковані гривні, він цього не робитиме, бо надмірна купівля валюти і емісія гривні призведуть до перекосів у економіці та до інфляції. А за такими речами НБУ пильно стежить.
Тому, моя порада - не рипайтеся. Не намагайтеся спекулювати. Всі ваші смикання - заробіток валютних спекулянтів. І ваші втрати.
Автор: Тарас Козак, фінансист

Оценка материала:

5.00 / 2
Долар не падає, то гривня зростає. Непередбачувано 5.00 5 2
Бизнес / Экономика
13.06.2017 1704
Еще материалы раздела «Экономика»